Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zóna zájmu | The Zone of Interest | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.12.2023
CZ premiéra: 15.02.2024
režie: Jonathan Glazer
hrají: Sandra Hüller, Christian Friedel, Ralph Herforth, Max Beck, Stephanie Petrowitz

Zóna zájmu: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
krauset

„Srdečně děkujeme za vaši nacionálněsocialistickou pohostinnost,“ zaznívá v traileru na jedno z nejoceňovanějších evropských dramat loňského roku. Zóna zájmu vypráví o rodině, jejíž dům sousedí s komplexem budov, z níž se ozývají hrozivé zvuky. Za zdí jejich zahrady se totiž rozkládá koncentrační tábor v Osvětimi. A obyvatelem domu není nikdo jiný než Rudolf Höss, první velitel tábora, a jeho žena Hedvika. Tu ztvárňuje Sandra Hüller, která je čerstvě nominovaná na Oscara za hlavní roli v Anatomii pádu (na European Film Awards byla dokonce v herecké nominaci za oba filmy). Ani Zóna zájmu není bez oscarových šancí, objevila se totiž mezi kandidáty v kategorii nejlepší zahraniční film. Trailer tepe za pomoci výstřižků z nadšených recenzí a pohání jej zlá předtucha diváka. Česká premiéra již 15. února. 

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Zóna zájmu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Minimálně kritici z Los Angeles mají jasno - Zóna zájmu je podle nich filmem roku, Jonathan Glazer jedničkou mezi režiséry a maximální chválu věnovali i hudbě a německé herečce Sandře Hüller. Ta ve svých pětačtyřiceti zažívá neskutečný rok, protože k velebené Anatomii pádu se v Cannes přidal i tenhle chválený kousek. Takový dvojtakt se dá jen těžko zopakovat, takže absolutní respekt. Je navíc hodně velká šance, že i Glazerova mrazivá sonda do válečných let bude podobně působivá a významově sytá. Trailer je totiž silně uhrančivý. A kombinace odosobněných pohledů do života velitele Osvětimi a jeho famílie, snímaných převážně v pichlavém poledním světle, a samozřejmě nekompromisního střihu, zneklidňující hudby a vychýlených reflexí pohodového bytí mocipánů, kteří za zdmi pouští jiným lidem plyn, nechají je trhat psy a pálit v pecích, nabízí potenciálně nesmírně sugestivní podívanou. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace