Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Znovu se zamilovat | Love Again | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 05.05.2023
CZ premiéra: 18.05.2023
režie: Jim Strouse
hrají: Sam Heughan, Priyanka Chopra Jonas, Céline Dion, Russell Tovey

Znovu se zamilovat: Recenze


ikona
Spooner
céline dionPriyanka Chopra Jonasznovu se zamilovat
Aneb když si píšete s mrtvým přítelem a rady vám dává Céline Dion. 

Co si budeme povídat, klasické romanťárny jsou v současném Hollywoodu už prakticky ohroženým žánrem, jemuž se v kinech moc nedaří a opravdu kvalitního zástupce žánru byste zde v posledních letech hledali marně. Dá se skoro říct, že jediný, kdo je v této sekci trochu pilnější, je Netflix, jenž ovšem produkuje tak laciné a zaměnitelné výplňovky, že na ně týden po premiéře divák zapomene (pamatuje si ještě vůbec někdo na tu romantiku s Kutcherem a Witherspoon?). A nyní se tuto kletbu snažila prolomit Priyanka Chopra Jonas v remaku německé komedie SMS pro tebe. Jenže, jak se dalo po nemastných trailerech a mizerných tržbách očekávat, ani zde nebylo prokletí zcela prolomeno. Na druhou stranu do vod netflixovské mizérie má tento pokus také naštěstí daleko.

Základní premisa je na žánrovku klasicky jednoduchá a poměrně chytlavá. Hlavní hrdinka Mira stále truchlí po smrti svého partnera, který tragicky zemřel před dvěma lety. Ilustrátorka knížek se sice snaží vrátit zpátky do života, moc se jí to ale nedaří, a tak začne ve formě terapie psát na staré telefonní číslo svého milovaného a vypisovat se zde ze svých pocitů. Jenže netuší, že číslo teď patří někomu jinému a její zprávy kdosi čte. Je jím hudební novinář Rob, jenž po nedávném rozchodu ztratil víru v lásku. Jenže při čtení zpráv od Miry zjistí, že s ní má mnoho společného a rozhodne se jí poznat.

A do jisté míry to funguje. Znovu se zamilovat je v podstatě zaláskovanou rutinou, v níž se ve všech ohledech jede podle šablony, divák si odškrtává jednotlivé vztahové peripetie či konflikty z žánrové učebnice a člověka zde nemá absolutně co překvapit. Tvůrci si jsou toho ovšem moc dobře vědomi, a tak servírují v podstatě neurážející romantiku, která sice nijak neoslní, ale tradiční propriety dokáže naplnit bez sebemenších problémů a vcelku přiznaně na hranici kýče. Ono holt někdy ke spokojenosti stačí i fakt, že se tu nikdo nesnaží o přehnané vtipkování či zbytečné žánrové hrátky. Ano, těch klišé a přeslazených dialogů je místy opravdu dost, i díky obsazení se to dá však docela přežít.

Tvůrci měli totiž štěstí na funkční ústřední dvojici. Priyanka Chopra Jonas po letech tápání konečně našla žánr, který jí sedne a se sympaťákem Samem Heughanem tvoří i poměrně fajnovou dvojici, mezi níž je i solidní chemie. I ve vedlejších rolí se tu pak vyskytují poměrně vděčné figurky a sympaťáci a ne rádoby vtipné, ale ve skutečnosti otravné, karikatury, jak jsme např. právě z netflixovek zvyklí. Tady se zkrátka obsazení vzhledem k pohodovému celku docela povedlo. Tedy až na jednu dost otravnou výjimku.

Romantická linie je zde totiž zabalena do jakéhosi podivného proma na Céline Dion, která tu hraje samu sebe. A chvílemi je docela obtížné se na to koukat. Její PR oddělení si asi řeklo, že je tento snímek výtečnou příležitostí na zvýraznění její image, a tak je to právě ona, kdo dává hlavní hrdinům „hluboké“ rady do života, sype ze sebe jeden kýčovitý monolog za druhým, mluví o svém mrtvém manželovi a je před kamerou více času, než si její postava zaslouží. Jako malé cameo by byla Céline fajn, v podobě milostného guru s životními moudry je ovšem její role s postupující stopáží poměrně otravná a navíc. Fakt, že prakticky všechny písničky ve filmu jsou od ní, pak tuto otravnost pouze podtrhuje.


Přehrajte si trailer
Znovu se zamilovat je v podstatě ve všech směrech průměrná romanťárna, na níž nejde nic vypíchnout a asi vám v hlavě nezanechá výraznější stopy. Na druhou stranu je ovšem v současném žánrovém marasmu neurážející jednohubkou, které se – kromě přemíry zbytečné Céline Dion – nedá moc co vytknout, hezky uteče a s vaší drahou polovičkou vás i docela zabaví. Příjemná hlavní dvojka pak v divákovi také zanechá spíše pozitivnější dojmy. Když na tuhle zamilovanou oddechovku vezmete svou přítelkyni, určitě trpět nebudete.

Verdikt

avatar6/10

Spooner

Mira se nemůže vzpamatovat ze smrti přítele, a tak mu ve formě terapie píše na jeho staré telefonní číslo. Jenže na druhém konci čte zprávy Ben, který se do ní velmi brzy zamiluje a chce ji poznat. Neurážející a poměrně příjemná romantika se sehranou ústřední dvojicí, jež doplácí pouze na místy až velkou přeslazenost a kýčovité rozpravy Céline Dion, která měla radši zůstat doma. Na „šestku“ to však s oddřenýma ušima tentokrát stačí.Hodnocení čtenářů

  • avatar4/10

    Revan

  • avatar4/10

    Perun

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace