Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zkrocená hora | Brokeback Mountain | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.12.2005
CZ premiéra: 02.03.2006
režie: Ang Lee
hrají: Jake Gyllenhaal, Heath Ledger, Anne Hathaway

Zkrocená hora: DVD


ikona
k0C0UR
 

Velmi strohé menu v češtině uvítá vaše putování stezkou dvouhodinového filmu a přidružených bonusových materiálů. Co se týče prvně zmiňované části, kterou už jste možná absolvovali v kině, připojuji se s nuzným verdiktem ke svým kolegům. Zkrocená hora je pouhou unylou studií toho, kterak natočit „oscarový film na míru“ a zvýšit si tak nejen své (povrchově) artistní ego. Anabáze zvaná mužská homosexualita je plná pomalých obrazů a projevovaných mužských citů – hlubší „metafyzické“ sdělení z nich však Ang Lee vymáčknout nedokáže a ani náznakem neopodstatňuje bytí a nebytí filmu, kde homosexuály musí být kovbojové v prérii a ne třeba popeláři na Strahově. Zkrátka velkoryse načrtnutá nuda s výbornými hereckými výkony, uměle nafouklá do obřích rozměrů - přestože pompéznosti reálné se jí zoufale nedostává…

Nechme už však dštění síry – jistě jsou mezi vámi tací, které film neuráží a možná by jej chtěli mít ve své soukromé sbírce. Právě pro ty je tu část druhá – bonusové materiály. Sekci otevírá velmi netradičně trailer, po kterém následuje pětiminutový dokument s koordinátorem kaskaderů, nazvaný Jaké je to být kovbojem. Dozvíte se v něm o tom, jaký je Ang Lee režijní pašák a jak moc velkou úlohu hraje na place při emocionálních scénách improvizace herců (zvláštní profese na vynášení takových verdiktů ;). Režie srdcem: Ang Lee je další dokument o délce sedmi minut, který se asi nejvíce přibližuje představě klasického filmu o filmu, který však na disku dále také nechybí. Přestože je především oslavou režisérova řemeslného umu a pojednáním o abstrakci spojení „zkrocená hora“ z jeho úst, najde se i prostor pro věci technické. A ještě než se dostanete ke zmiňovanému filmu o filmu, můžete se prokousat skrze materiál, v němž se zaníceně popisuje transformace ze scénáře na plátno. Stejně jako film jde o vznešenou nudu podpořenou líbivými kytarovými melodiemi, ale třeba si opravdu někdo z vás nehraje na to, že ho to zajímá ;). Za bratru 399Kč a s plnou českou podporou se to dá pochopit.

Obraz: 1,78:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české, rumunské
Cena: 399,-
K mání od: 11. 9. 2006

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace