Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Život | Life | 2017
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.03.2017
CZ premiéra: 23.03.2017
režie: Daniel Espinosa
hrají: Ryan Reynolds, Rebecca Ferguson, Jake Gyllenhaal, Hiroyuki Sanada, Ariyon Bakare

Život: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Trochu mě začíná mrzet, že dostane Život od Vetřelce takovou finanční nakládačku. V trailerové urputnosti totiž jasně vede, i když mu samozřejmě chybí jakákoliv originalita. Tvůrci prostě sázejí na známé herce, razanci a údernost. A znovu to funguje, přestože se z netradičního konceptu dalo vytřískat ještě víc. Ano, přihodil bych pár záběrů z ranku "žraní myši", aby se Život zahryhnul pod kůži na úplné maximum. I v téhle podobě se ale jedná o trefu, která vás na ploše 90 sekund prostě nenechá vydechnout.

Život: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Hmmm.... wow? Před pár dny jsem nadával na to, že Život vypadá jako kopírka Vetřelce a že potřebuje dupnout na plyn. Výsledek? Nový, strašně nářezový trailer, který tenhle biják posouvá z béčkového stínu směrem k Sunshine. Ano, v úvodu se bezostyšně krade Spirit in the Sky ze Strážců Galaxie. Tohle budování nálady ale funguje (Reynolds navíc hláškuje podobně jako Evans u Boylea) a krásně se prolne do boje o holý život - a jen tak mimochodem i osud celé Země. Život tak z komorní vybíjené graduje k plnotučné žánrovce, jíž táhne schopné obsazení i šikovná kamera. A i když má tenhle trailer jednu zásadní vadu (= vykecal většinu filmu), úplně jeho nasazení chápu a musím mu vyseknout pětihvězdičkovou poklonu.

Život: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Vypadá to jako... hrozná kopírka Vetřelce? Nepochybuju o tom, že má Život v rukávu pár trumfů a že je kampaň "prometheovsky" vystavěná záměrně. I přes kupu známých tváří tu ale pořád nevidím nějaký zásadní háček. Jasně, bude to slušně natočená žánrovka, která asi nemá moc velké ambice. V dnešní době mi to ale přijde nějak málo, i vzhledem k obsazení a tomu, že se blíží Vetřelec: Covenant. Ridley do toho už v první upoutávce řeže jako pominutý, zatímco je Život na třech a víc než "mohlo by to být ok" se mi do hlavy nedere. Snad se to ještě něčím vyhrotí, jinak se bojím, že Reynoldse s Gyllenhaalem moc spokojenosti nečeká.

Život: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak vám vlastně nevím, jestli to bude dobrej film, nebo ne. Ještě jsem se nerozhodl, což se mi stává naproosto výjimečně... takže psaní recenze tentokrát musíme nechat až po premiéře. No co, stane se. A dává to smysl zrovna u projektu, který je skvěle obsazený a řemeslně přesvědčivě podaný, jeho prodloužená upoutávka na standardní dvě a půl minuty má hodně solidní atmosféru a celé to zavání slušným sci-fi napínákem z vesmíru, ále... jako by ho někdo poslepoval ze spousty jiných předobrazů. Z Vetřelce, Gravitace, Promethea i Sunshine (včetně importu jedné z postav), ivšem aniž by v ukázkách přesvědčil, že má i něco kulervoucího ze své vlastní zahrádky. I v táhlejším vnadidlu to nicméně láká a vzbuzuje naděje, tak se nechme překvapit.

 

Život: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Vizuálně to vypadá parádně, herecky ještě lépe, ale něco mi tam chybí. Ačkoliv se Life tváří jako velké vesmírné drama, ta zápletka mi bohužel až příliš připomíná zoufale béčkové Poslední dny na Marsu a sám režisér Espinosa zatím nejspíš nikoho nepřesvědčil, že patří k hollywoodské elitě. Materiál trailer prodává velmi dobře i přes to, že je tu vidět inspirace staršími i novějšími vesmírnými kousky, ale bohužel z toho necítím dostatečné napětí na to, abych se začal těšit na strhující thriller a nevidím tam ani nic, co by naznačovalo, že se z Life vyklube podívaná pro přemýšlivější diváky. Zatím jsme jen na povrchu. Ten vypadá víc než slušně, ale doufám, že před premiérou ještě dostaneme nějakou  upoutávku, díky níž Life získá víc vlastní ksicht. Na poprvé dobré, ale jednoduše čekám víc.   

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace