Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Žhavé výstřely | Hot Shots! | 1991
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jim Abrahams
hrají: Charlie Sheen, Cary Elwes, Valeria Golino, Lloyd Bridges, Kevin Dunn

Žhavé výstřely: V.I.M.


ikona
k0C0UR
charley sheenhot shotsjim abrahamtop guntopper harleyvim
Top Gun si tuhle parodii zasloužil 

Tuhle legendu promítáme v pondělí 8. 6. od 20:30 v kině Aero. Lístky můžete koupit tady.

Těsně před psaním tohoto slohového útvaru jsem absolvoval debatu na téma „proč se mi líbí jednička Výstřelů víc než dvojka“. Možná vám přijde zbytečné se o tom zmiňovat, ale já měl vždycky za to, že dvojka je tak nějak automaticky lepší – odvázanější, šílenější, chytřejší, zkrátka parodicky komplexnější. Dopilovaná komika, která minule proběhla v letmém (i když účinném) nástřelu, zde chytá pevnou jistotu toho nejlepšího, co vesmír Jima Abrahamse nabídl, než lehce zesenilněl (i když ne tak jako David Zucker). Charlie Sheen nachází svou vypilovanou hereckou polohu a za vydatné posily Richarda Crenny (zahrajte si v parodii tu samou roli jako v originále… a budete uctíváni svými fanoušky až za hrob) předvádí ty pravé argumenty, kvůli nimž si dneska při vyslovení jeho jména nepředstavíme Wall Street ani Mladé pušky. Nicméně, někde to začalo a bez jedničky by nebyla dvojka. To jsou argumenty strany druhé ;).

To však ještě není hlavní resumé zmiňované debaty, které budiž až následující: Máte radši Top Gun než Ramba a máte tím pádem radši jedničku Žhavých výstřelů. Není v tom nic záhadnějšího (a všimněte si, že téměř všechny ženy proto tíhnou k letadlům než „krvavému“ gore-festu :). A abych i po téhle větě předešel dalším zbytečným žabomyším válkám, rovnou předesílám, abyste tenhle profil brali jako dvojitý průlet oběma díly a ne jen jako vytesaný pomník dílu prvnímu. Tak… už jste schovali nože a harpuny? 

Fajn, protože teď se budeme smát a plakat. Zase a hodně. Je toho spousta, co si ze Žhavých výstřelů můžete odnést – a je toho o to víc, čím lépe máte nakoukaná 90. léta. I bez hlubších znalostí je to však neodolatelný ksicht Toppera Harleyho a tuna univerzálních hlášek, co vás přiškvaří do křesla pokaždé, když se Žhavé výstřely proženou éterem… a nepustí, dokud se Topper nezřítí s letadlem zpět na svou loď nebo dokud Rowan Atkinson nespadne ze skály. Mňam.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (22)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace