Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Země ztracených | Land of the Lost | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 05.06.2009
CZ premiéra: nestanovena
režie: Brad Silberling
hrají: Will Ferrell, Anna Friel, Danny R. McBride, Jorma Taccone, Pollyanna McIntosh

Země ztracených: Trailer 2
HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Co si myslet o nepřitažlivém chlapíkovi, který většinu své kariéry založil na pořvávání a říkání nevtipných věcí vtipným způsobem? Pravděpodobně to, že je geniální, když mu to pořád vychází. Will Ferrell opětovně nabíjí své bambitky plné ostrovtipu a po konfrontaci s dětmi, které stroj času příliš neuchvátil (a více je zajímá, proč kudrnatý strejda brečel na záchodě) a reportérem, který se mu víceméně vysmívá, může konečně vztyčit prostředníček a zahlásit: America, suck it! Stroj času přenáší trio pseudointelektuálních loserů do nitra verneovských fantazí, kde se nevyhnete velkým pijavicím stejně jako obrovským dinosaurům, kteří se rozhodně nehodlají nechat urážet. A když je nazvete po vzoru zřízenců bohnického zdravotního zařízení, dokáží přeskočit i mosty – a to jsme skutečně neviděli jen tak někde :). Zkrátka a dobře – Land of the Lost je z traileru zatraceně zábavnou věcí. Je to hlavně tím, jak se nebere vážně, ale nemluvíme jen o klasickém „digitální potvory pobíhají po plátně, je to přehnané a bude to dobře vypadat v IMAXu“. Nene. Všechno je to především o Ferrellově schopnosti zapojit do obroušeného schématu mozek a prodat se i prostřednictvím tohohle neprobádaného žánru. A nutno uznat, že obligátní ferrellovské hlášky fungují, jednotlivé ferrellovské scénky jsou příjemně ferrellovské vypointované a vůbec, má to spád a říz jako sbírka vtipů roku pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Osmdesátková kytarovka je už jen příjemnou tečkou za tím, co začíná být zjevné – Land of the Lost není obyčejným filmem do IMAXu a rozhodně nabízí něco navíc. A tohle propagační video šlo jen těžko udělat líp - po řemeslné stránce mu lze vytknout opravdu málo.

Země ztracených: Trailer
HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Trvalo to jen čtyři dny a Will Ferrell s dinosaury za zády se k nám vrací v plné síle, reprezentované plnohodnotným trailerem. Tak tak, už žádné rychlé střihy a změť obrazů zakotvených ve vzduchoprázdnu dravého reklamního spotu, kde vypadá dobře skoro cokoliv. Dneska zbývá čas i na dlouhý úvodní rozhovor, ze kterého pochopíte mnohé: Will Ferrell zase hraje Willa Ferrella. Will Ferrell má rád svůj humor a ani po dvaceti filmech ho neomrzel. Will Ferrell je zase docela vtipný, i když je to k neuvěření. A pak už je to jenom horší. Resp. úplně normální a stokrát viděné, tudíž bez možnosti čehokoliv překvapivého. Přesun do pseudopohádkového světa, kde se prohánějí dinosauři, „lizard people“ a rostou tu fakt divné květiny, už spoléhá čistě na bujarost scenáristické fantazie a může nabídnout prakticky cokoliv – je však velmi pravděpodobné, že všechno tohle „cokoliv“ už jsme minimálně jednou někde viděli. Z ambiciózního dobrodružného filmu tak roste spíše dětská triková podívaná se spoustou přerostlých živočichů a flory, co má opravdu pekelný hlad. Tedy sázka na jistotu, která se měla raději rovnou schovat pod křídly IMAXu a pro níž je komika Ferrellova formátu vlastně docela škoda.

Země ztracených: SuperBowl TV Spot
HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Spanilá SuperBowl jízda pokračuje a dělá hned první výjimku, která potvrzuje pravidlo o tom, že předváděcí doba jednotlivých spotů činí čistou půlminutu. Will Ferrell se po vašich monitorech bude prohánět o celých 15 vteřin déle, avšak z hlediska vývoje tempa ukázek u konkurence jde o vteřiny poměrně irelevantní. Zbytečně dlouhý rozhovor v začátku ukázky kazí auru našlapaného videa bez možnosti nechat diváka vydechnout a stává se rozmělněným průměrem, který až příliš okázale dává najevo, že je takový divný a celý film už jste vlastně viděli teď. Stačilo si s Brendanem Fraserem vyrazit do Středu Země a dosadit si za jeho hlavu kudrnatou masku Willa Ferrella. Ferrell je v Land of the Lost střídavě vtipný a střídavě hluchý a místy je znát, že se vykecává před modrým pozadím. Na druhou stranu, vypadá to na maximální oddechovku, která by zase na chvíli mohla vyplnit mezeru na trhu filmů pro celou rodinu a ještě při tom rozesmát oddané komikovy fanoušky. Tomu se říká zabít dvě mouchy jednou ranou a většinou se vám to vrátí ve zlatě.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace