Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Želvy ninja | Teenage Mutant Ninja Turtles | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 23.03.2007
CZ premiéra: 19.04.2007
režie: Kevin Munroe
hrají: Donatello, Michelangelo, Leonardo, Raphael, Tříska

Želvy ninja: Featurette (promo klip)


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Želví síla zpátky na scéně, drsnější a temnější než kdy dřív! Ehm, ne. Oficiální promo klip o délce trvání téměř čtyři minuty připomíná, jaké želvy vždycky byly a jaké jsou i dnes – nedospělé, plné krkanců po dobré pizze, dětinských hlášek a narážek na ženy. Roztodivná animace, v níž se mísí opravdu cool záběry s opravdu špatnými a divnými, odhaluje želvy ve zcela novém světle. Není tak uspěchané a rozhodně působí konzistentněji, co se výsledné představy o filmu týče. Dalo by se s trochou nadsázky říci, že to nejdůležitější už jste určitě viděli a mnoho malých překvapení se rozhodlo pro své odkrytí: Víte, kdo bude plechový želvoun a že Tříska do toho zase třískne a nebude jen rozdávat mentorské rady („protože to tam pořád má“). Bojím se však, aby se dnešní diváctvo dokázalo naladit na ono retro vnímání, které bude rozhodně potřeba přibalit do kina s sebou. Želví vývoj po psychické i fyzické stránce se zastavil a je to stále stejná dětská zábava, jako byla před lety, jen to vypadá o moc lépe, protože technologický vývoj se na rozdíl od toho želvího nezastavil. Otázkou je, jestli to má ještě co říci naší generaci, která na želvím řádění vyrostla a jestli to bude hodnotné i pro dnešní prcky, které to běsnění tenkrát nezažili. Příliš otázek a tak málo odpovědí. Tak se alespoň pokochejte tunou nového materiálu (a notoricky známých trademarků :), který je místy sestříhán tak precizně a nápaditě, že to na to čtvero hvězd s poklidem stačí. A mimochodem, hudební montáž je zatraceně cool.

Želvy ninja: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Větší, barevnější, nabušenější! Hypeovací hesla, která provázejí filmový svět od nepaměti. Ať už podchycují vývoj prvních dílů a jejich sequelů nebo přerod od teaseru k traileru, zde možná platí jako nikdy předtím. Z prvotní ochutnávky vyrostl životný přírůstek do rodiny animovaných adventur, důstojně projevující schopnost vystřihnout akční běsnění, na které možná své čtyřleté děti nevezmete. Přesně ve šlépějích kresleného pradědečka vykračuje si kvarteto vstříc nočním dobrodružstvím a kdybyste náhodou postrádali všechny staré známé v čele s footboty a myšolapy, tvůrci pro vás mají adekvátní náhradu. Atraktivní záporáci vystupující ze stínů jakoby vypadli ze světa Warcraftu (zdravíme všechny své závislé kamarády ;) nebo jiné počítačové hry, kde se dbá na to, aby byl poměr sil vizuálně předimenzovaný. K tomu trochu podivný Tříska a konečně i hyperaktivní želvy v plné síle: Jako vždycky hláškující, občas legrační, v případě potřeby důkladné ve své schopnosti protočit protivníkům panenky pomocí dobře mířených výpadů zbraní nebo končetin. Úderná stylovka za čtyři hvězdy, která rozdýchala mé malé já mnohem markantněji, než minutový výsmrk uvedený minule. V pohybu a víru dějových peripetií plazi najednou ožívají jaksepatří a i já začínám věřit, že by mě ještě před definitivním úprkem do filmového důchodu mohly náležitě chytnout za srdce.

Želvy ninja: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

O zápletce mluví oficiální místa jen velmi zdráhavě a hlášky typu "město je uprostřed chaosu a mistr Tříska spolu s Leonardem musí nabídnout zbytku týmu motivaci, aby se mohl postavit největšímu zlu, které kdy spatřilo světlo světa" jsou hroznou recyklací (nicméně dokazují, že Leonardo je best... věděl jsem to už ve dvanácti letech :). Dejte nám sakra Trhače nebo alespoň tu šílenou skleničku s mozkem na osmi nohách. Kranga jsem vždycky toleroval jen proto, že přivedl do seriálu ty podzemní vrtáky. Geniální záležitost. Ale to jsme se zakecali. Teaser na želví mecheche vypadá úžasně. Kamera objede město, hrdinové vystoupí ze stínu a začnou kecat Spideymu do řemesla. Proč jenom tři hvězdičky? Možná proto, že jeden vtípek s Michelangelem mi nestačí k tomu, abych poznal jak dobře/špatně budou želváci vypadat v dialogovém a akčním módu, možná proto že jsem se nerozléval v extázi nad Posledním letem Osirise. Teaser je pro mě milým překvapením, ale v zásadě spíš tech demem než plnohodnotnou ukázkou. Berte proto hodnocení střízlivě. Za sebe jen dodám, že je to jeden z mála animáků (možná jediný), na který se v horizontu těch osmi měsíců opravdu těším. Strčte si za klobouk strašidelné domy a mluvící jeleny a navalte sýrovou pizzu. Čekám u kanálu na křižovatce Anděl. :)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace