Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Železná lady | The Iron Lady | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 30.12.2011
CZ premiéra: 01.03.2012
režie: Phyllida Lloyd
hrají: Meryl Streep, Jim Broadbent, Anthony Head, Richard E. Grant, Roger Allam

Železná lady: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Inu, ne že bychom to nečekali. Zatímco Železná Lady sbírá průměrná hodnocení, Meryl Streep si do deníčku připisuje další herecké nominace. Na zlatou sošku to tentokrát ale moc nevypadá, už proto, že se jí vyhrávání v kritických cenách poměrně vyhýbá. My si přechod režisérka Mamma Mia! k životopisnému dramatu prohlédneme až na začátku března. Žádná velká škoda to ale není, jelikož ani plnokrevný americký trailer nepřesvědčuje o výjimečnosti tohohle projektu. Tentokrát se ani nekonají samopaly a exploze jako posledně, a tak celé tyhle dvě minutky zůstávají předvídatelně přízemní. Meryl Streep pronáší ctnostné hlášky, všichni na ní koukají skrz prsty, a těch pár komparsistů se pořád ne a ne dobýt do jejího auta. To i trailer na Královu řeč zvládal navnadit víc, a určitě to nebyla jen vina hudebního podkresu. S tím totiž Železná Lady šlápla do těch nejprovařenějších vod, když se snaží ždímat emoce přes Breath and Life. Jenže co bylo ve Fighterovi příjemně novátorské a ve Správcích osudu přesně fungující, se změnilo v provar někde kolem Huga. A teď už by se někdo musel hodně snažit (máváme Upside Down), aby pod tím vyždímal lepší než tříhvězdičkovou upoutávku.

Železná lady: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Samopaly a exploze? To určitě není něco, co člověk čeká v prvních 15 vteřinách traileru Železné Lady. Na biografii Margaret Thatcherové ale moc lidí nepřijde, takže se počítá každý divák navíc. A někdo možná i skočí na to, že nás nečeká další oscarová konverzačka. Zbytek upoutávky však člověka utvrzuje v opaku, a překládá před nás víceméně rutinní životopis silné ženy, která se musela vypořádat nejen s možskou nadvládou. Jistě, pokud bychom měli vybrat pětici dam, které si takovýhle film zaslouží, Margaret Thatcherová by určitě byla mezi nimi. Přesto se nelze zbavit dojmu, že se tu někdo prostě snaží upéct druhou Královnu, ve které si idol všech svéprávných hereček vybojuje třetího Oscara. Trailer potom tuhle premisu neposouvá do nějak neprobádaných končin, ve finále se ale tváří dostatečně sebejistě na to, aby si vybojoval pohodové tři hvězdy. Jak skončí film samotný, je ale stále velká neznámá.

Železná lady: International teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Vítejte u teaseru na sedmnáctou oscarovou nominaci Meryl Streep. Letos na Cenách Akademie chyběla a člověk měl pocit, že je něco špatně. Příští rok to naštěstí nehrozí a Cival už si piluje jízlivé poznámky na toto téma. Ale zpátky k filmu. Vypadá... no, zatím nijak, protože tohle je opravdu teaser a obsahuje jen jedinou scénu, která má být jakýmsi milým úvodem k dech beroucímu hereckému koncertu hlavní představitelky. Dojmy jsou ale spíš rozpačité. Většina z nás si zřejmě rychle vyhledá na YouTube nějaké reálné video Margaret Thatcherové, kvůli důkazu, jestli i ve skutečnosti takhle kníkala, šišlala a cenila předkus o síle králíka Bugse. Taktéž se musíme přesvědčit, jestli se i opravdová britská premiérka pitvořila jak v rodinné komedii o roztomilé chůvě. Počkejme ale na trailer. Prozatím to vypadá spíš jako Nanny McPhee 3.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace