Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zbojník | 2023
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 13.10.2023
režie: Leoš Kastner
hrají: Jakub Chromeček, Jakub Albrecht, Tereza Danihlíková, Ondřej Švec, Luděk Tvrdý

Zbojník: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Na jednu stranu musím říct, že snahu o historickou dobovou podívanou u nás oceňuji vždycky. Obzvláště, když už vypadají alespoň malinko snesitelněji než Jáklův Žižka. Stejně tak musím uznat, že jisté úpravy a dodělávky po minulém traileru jsou zde znát a zejména vizuál je přeci jen daleko hezčí a "vyleštěnější". Střihač traileru pak viděl evidentně dost upoutávek zahraniční konkurence a snaží se jim aspoň trochu přiblížit. Jenže to bohužel pořád nestačí. I přes všechnu snahu to zkrátka místy vypadá příliš amatérsky. Ještě bych pochopil, že kvůli omezenému rozpočtu to celé vypadá možná ještě hůře než televizní pohádky České televize, ale tvůrci si zde navíc ještě podrážejí nohy vlastními rozhodnutími v čele s podivnými postsynchrony a předabováním řady postav, kdy známé hlasy u neznámých tváří diváka snadno vyvedou z míry a působí poněkud rušivě. A bohužel výsledku příliš nepomáhá ani zvolená hudba, kdy mix rádoby velkolepého hudebního podkresu s takřka až ochotnickými bitevními scénami vyznívá nechtěně směšně. A ani klišovité fráze a dialogy toho zatím příliš nezachraňují. Je tu zkrátka vidět, že tady se tvůrci asi hodně snažili. Jenže kde nic není...

Zbojník: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

No, co s tím? Přiznám se, že Zbojníkovi fandím. I na traileru je vidět, že na filmu pracovali tvůrci, kteří do filmu investovali spoustu energie a minimálně co se týče kostýmů a snahy působit realisticky, vypadá to o dost lépe a zajímavěji než Jáklův Žižka. Ale ta poloamatérskost je z toho cítit na sto honů. Snaha tvářit se epicky a výpravně se tu zcela míjí účinkem a záběry z „pouště“ vyvolávají i úsměv na rtech. Spolu s hlasitou hudbou a dost příšerným zvukem to nakonec míří ke dvěma hvězdičkám. Jsem zvědavý na výsledek, mám docela i chuť podpořit filmaře, kteří se očividně snaží o lepší a opravdovější film ze středověku, ale když si pustím po Zbojníkovi upoutávku na dvojku Avatara, cítil bych se jako pokrytec, kdybych jeho traileru tu třetí hvězdu dal.  

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace