Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Žár těla | Body Heat | 1981
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Lawrence Kasdan
hrají: William Hurt, Kathleen Turner, Richard Crenna, Ted Danson, Mickey Rourke

Žár těla: V.I.M.


ikona
k0C0UR
body heatkathleen turnerlawrence kasdanwilliam hurtžár těla
Na Floridě začalo být vedro k zalknutí. A bude se umírat.  

Lawrence Kasdana můžete s trochou nadsázky počastovat titulem Forrest Gump filmu 80. a 90. let. Nachomýtnout se k psaní Indiana Jonese, Hvězdných válek nebo třeba Osobního strážce, to je ve zpětném zrcátku defilé legendárních popkulturních klasik úctyhodných rozměrů. Přičtěte k tomu Kasdanovy zářezy na sesli režisérské a vyleze vám profil umělce, jehož otisku se jde v Hollywoodu jen těžko vyhnout. Pokud byste se rozhodli, že si mezery v Kasdanově filmografii rádi doplníte, vedle notoricky známých westernových klasik jako Silverado či Wyatt Earp míří dnes naše doporučení k Žáru těla.

Žár těla se nenápadně krčí hned na začátku seznamu Kasdanových filmů, o to více překvapí, o jak sebevědomý debut se jedná. Klasická historka o tom, kterak se druhořadý advokát v ošuntělém saku zakouká do nesprávné ženy, obezřetně a uctivě krouží kolem klasik žánru noir a nabízí vše, co byste od takového filmu asi čekali. Sex, zbraně, mrtvoly, záhadnou femme fatale i klasické situace, které se jejich aktérům lehce vymykají z rukou. Originální a objevné? Sotva. Pokud bychom tímhle výčtem skončili, možná by v záplavě podobných žánrovek dokonce chyběl hlubší důvod, proč film absolvovat.

Jenže on tu důvod samozřejmě je, resp. hned důvody dva. V Žáru těla je VEDRO. Dusno k zemdlení, které by se dalo krájet na kostky a našemu hrdinovi nedovolí sundat z obličeje permanentní upocený makeup. Žhavá nálada přímořského městečka jako leitmotiv dodává filmu neodolatelný šmrnc a dělá z něj jasně identifikovatelný žánrový kus, který si jen tak s něčím nespletete. Podnebí působí tíživě a zároveň neodolatelně sexy v přímé úměře s tím, jak se vztah hlavních hrdinů stává čím dál tím více fyzickým.

Důvod číslo dvě se jmenuje Kathleen Turner. Pokud pro vás tohle jméno znamená především roztomilou spisovatelku z Honby za diamantem, je to samozřejmě v pořádku, dáma v bílém z pera Lawrence Kasdana by jí ale zadupala do země dříve, než by se stačila rozkoukat. Sebevědomá mrcha se slabostí pro sex a druhořadé právníky je pro podobný koktejl tím ideálním kořením a i když bych se nikdy neodvážil opominout skvělý výkon Willama Hurta v hlavní roli, faktem zůstává, že Kathleen Turner si tenhle film krade pro sebe. Mimochodem zde také debutuje, světe div se.

Tak a teď už víte, co s načatým večerem. Obklopte se litry studené limonády, nechte dovnitř proudit chladný vzduch a dejte šanci téhle zapadlé noirové klasice nechat vás sežehnout svým neodolatelným žárem. Nebudete litovat.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace