Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Základ rodiny | The Family Stone | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 16.12.2005
CZ premiéra: nestanovena
režie: Thomas Bezucha
hrají: Diane Keaton, Luke Wilson, Rachel McAdams

Základ rodiny: DVD


ikona
Shushika
 

Český distribuční název filmu The Family Stone – Základ rodiny – zní poněkud nezáživně a zavání tím, že nám někdo bude číst levity. Jinými slovy co je správné a jak dosáhnout toho, aby naše rodiny vypadaly lépe než z reklamy na hypotéku nebo kterýkoliv margarín. The Family Stone však v sobě skrývá lehký dvojsmysl – jde o rodinu Stoneových a jejich záležitosti, v aktuálním zimním čase o pravidelné vánoční utvrzovací session. A to díky návštěvě Meredith (Sarah Jessica Parker) začne poněkud drhnout. Přesněji řečeno, ta odzátkuje všechny skryté duchy, které tato vnějšně tolerantní rodina skrývá. O Vánocích, kdy by si lidé měli být blíž (když se to říká v TV, tak to asi bude pravda) a sjíždějí se kvůli tomu ze všech koutů země, toho Stoneovi nemají na řešení zrovna málo. V poměrně pozdním věku debutující Tom Bezucha (zní to dost česky, což?) se ve většině případů vyhnul extrémně lepivému sentimentu vánočních filmů a natočil příjemně odlehčené drama (tedy nikoliv komedii), které však má i své drsnější plošky. Je vidět, že Bezucha patří k životem ohoblovaným harcovníkům, kteří vědí, že pravá podstata věcí se kolikrát odkryjí až taková slova a činy, jež by ctitelům politické korektnosti způsobily akutní opadání vlasového porostu od zátylku nahoru. Pozorujte proto, jak např. zachází s motivy gayů, neslyšících apod. ve vztahu k postavám. Pro ctitele filmů o „lásce jako ze života“ také poskytne praktickou ukázku toho, co všichni dávno víme, ale stále se to pokoušíme změnit: nejtajnější komnaty sebe samých otevíráme podle nahodilého klíče a mnohdy lidem, které prakticky neznáme. S každým z nich pak můžeme prožít jinak (ne)šťastný život. Namočíte se? Přes nepůvodnost a občasný atak na slzné kanálky je to na debutanta velmi slušná, atmosféricky-rodinná podívaná. Škoda jen té zbytečné „grotesky“ v závěru, kdy se do toho pár postav „namočí“ až moc. Blbé je, že o Vánocích, kdy by se tenhle kousek hodil na krámy jak purpura na plotnu, si na něj už nikdo nevzpomene. (6/10)

Disk Základu rodiny je vzhledem k „malosti“ filmu vybaven neobyčejně slušně. Na úvod vás sice překvapí, že sekce Inside Look nabízí oproti očekávání fičuru o Sentinelu, ale pak už se jede (s drobnou výjimkou trailerů) jen po rodinné ose. Následuje komentář a několik fičur o filmu: casting, premiéra, debata herců a tvůrců, jedno klasické „behind the scenes“ a k tomu nepovedené scény. Ve zmíněné sekci trailerů je „nakoupeno“: Šifra mistra Leonarda, Lovecká sezóna, Zathura: Vesmírné dobrodružství, Tvoje, moje a naše, Producenti a Moje krásná čarodějka. Doporučení tohoto typu běžně nepíšu, ale: vzhledem ke kvalitě filmů i bonusů jde o slušný dárek pod opadavý jehličnan. A vůbec, Vánoce jsou už za necelé čtyři měsíce.;)

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky a česky
Titulky: české
Cena: 399,-
K mání od: 14. 8. 2006

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace