Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Za plotem | Over the Hedge | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.05.2006
CZ premiéra: 15.06.2006
režie: Tim Johnson, Karey Kirkpatrick
hrají: Bruce Willis, Eugene Levy, Wanda Sykes, William Shatner, Avril Lavigne

Za plotem: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Už pěkných pár týdnů bychom na základě celoredakčního konsenzu přísahali, že následovník Shreka a Madagaskaru bude stát za děravou a notně sešlapanou bačkoru. Přesto se Za plotem ještě pár hodin před americkou premiérou stihne vecpat do rubriky s trailery. Při výrobě čtvrté upoutávky v DreamWorks konečně zapojili víc něž deset procent mozkové kapacity, díky čemuž je „Trailer 2“ nápaditě koncipován po vzoru špiónských filmů: Mise je rozfázována do série několika strategických kroků, v nichž se přerozdělují kompetence pro jednotlivé členy týmu. Nejen že vás při tom můžou bavit paralely mezi Ethanem Huntem a roztomilou zelenou želvou, laserové paprsky, jež ruší plyšový méďa, nebo rozmýšlení nad plánem bojiště po vzoru porady vojenského štábu – celkové Bournovské ladění se ale daří podtrhnout i výtečnou, doslova explozivní gradací ve celé ukázky. Drzý střih zvířátkům Za plotem sekne, protože pod ním zanikají bez výjimky trapné fóry a šaškování bílohnědého alterega Steva Carella. Tahle chlupatá postavička svým pitvořením a vykrkáváním prvních písmenek abecedy výstižně shrnuje všechny kiksy, kterých se v animační divizi DreamWorks dopustili. Užvaněná fauna, stále průměrná animace a tak málo humoru, až se daří ničit i hyperoriginální koncepci traileru pro nejmenší. Těsně před otvíracím víkendem může takováto vizitka uškodit.

Za plotem: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ne a ne a ne. Takhle by to vážně nešlo. Ani napotřetí mě chlapíci z Dreamworks nepřesvědčili, že bych měl jejich novému animáku věnovat přehnanou péči. Není už sice tak hrozně jako minule a jeden dva slušné vtipy by se našly (např. THX), ale stále to nemá tu potřebnou údernost, kterou bych v toliko hvězdném hereckém složení tak nějak očekával. Ukázka nemá hlavu ani patu, chybí jí ucelený průběh, gradace a určitě by si zasloužila i trochu slušnější závěr než jen zelené želví pozadí (doufám, že je to želva ;) rozpláclé na silnici komentované procházejícími dívčinami. Jsem z toho trochu v rozpacích. Všechno je, zdá se, na správném místě: Tlupa hyperaktivních zvířat, hlášky, osvědčené fórky… všechno je to na první pohled fajn a když to není v pohybu, tak dokonce dvojnásob. Ale jakmile se tomu vdechne život a tvůrci se nás horlivě snaží polapit do sítě humoru - a bombardují nás přímo kadencí rotačního kulometu -, nějak se z toho vytrácí jiskra a čouhá z toho až moc velká vtíravost. Prostě jako by ty věci měly být všechny stoprocentně vtipné a vy byste o tom vůbec neměli pochybovat; Až takhle je Dreamworks suverénní. Tvůrčí suverenita je však založena na naprosté jistotě, že všechno bude fungovat, a já tuhle jistotu necítím ani v množství, které by se vešlo za nehet. V mých očích je to prachsprostá onanie, která mě zkrátka a dobře nezasáhla. A asi už s tím do premiéry nic nenadělám.

Za plotem: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Od teaseru uplynuly už dva měsíce, ale mnoho cesty během nich DreamWorksáci neušli. Vlažné přijetí první ukázky se pouze prohlubuje a snad se můžu hned zkraje odstavečku přiznat, že jsem na chvíli uvažoval i o jednohvězdicovém verdiktu. Animace je znovu podprůměrná a co do využití barev či pojetí konkrétních zvířecích potvůrek naprosto nezajímavá. Nudný obal – nudná náplň. Rovnice s extrémně známými komponenty, s níž snadno odpovíte filmovému božstvu na kvízovou otázku, zda film s Brucem Willisem a Stevem Carellem může být nuda. ANO, může. A podle prvních indicií i je. Nemám tak špatnou náladu, abych prostý fakt, že jsem se ani jednou nepousmál svaloval jen na svou vlastní nevyhovující konstelaci chemikálií. Chyba je u tvůrců, věřím tomu. A jejich první velká upoutávka nemá daleko k ostudě, protože bezúčelné šaškování tam venku „za plotem“ odesílá do pekel i ta nejnudnější trailerová muzika posledních měsíců. A víte co, kašlu na diváckou i čtenářskou lásku k animovanému žánru. Tenhle trailer mě prostě šeredně nebaví. Ani kolo bych si o něj neopřel, jak se říká o „favoritkách“z řad něžného pohlaví, a proto mu tu jednu hvězdu vetknu. Klidně mi za to spílejte a hubujte, ale já na víc prostě nemám. Radši velím, odneste tu mrtvolu. Než se z ní někomu udělá nevolno...

Za plotem: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Dreamworks bohužel (alespoň na první pohled) svůj souboj s Pixarem prohrává, protože ačkoliv Auta vypadají hodně dětinsky, nelze jim upřít originální nápad a jakýsi nenápadný švih, se kterým si získají i srdce okoralého recenzenta. V ukázce na Over the Hedge nic takového nenajdete. Možná bylo ono vynášení Dreamworks do nebes po duu Shreků trochu předčasné, protože se bolestně projevuje fakt, že s kupou zvířátek prostě žádné zázraky nesvedete, ať už je mluví kdokoliv. Pár hlášek sice z Willise vypadne, ale mnohem větší pozornost budete věnovat tomu, že je skutečně odříkává Willis (i proto, že jeho postavě by mnohem víc slušel někdo hlasově mnohem mladší), obsah jeho slov vás nechá ledově chladnými, stejně jako průměrná animace (opět jsme zmlsaní? tohle nás má za rok ohromit? ale jděte). Pixar alespoň kývnul na vcelku originální autíčka, ostatní animátorská studia se však sond obsahujících lidské postavy bojí jako čert kříže a raději zůstavají v pohodlné úlitě stále stejných animáků pro ty nejmenší. Nemůžeme se tak divit, že zvířátka jsou nadměrně barevná, člověčí reálie přehnaně zakulacené a děj si sebou krom happyendu vždy nese nějaké to morální ponaučení. Ještě pár takových kousků a 3D animáky budou následovat svoje o rozměr chudší kolegy... hezky do videopůjčoven. A přitom Madagaskar byl alespoň vizuálně střelený. Tohle je prostě šedivá břečka ozdobená slavnými jmény. Ruce pryč.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace