Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
X-Men | 2000
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 14.07.2000
CZ premiéra: 05.10.2000
režie: Bryan Singer
hrají: Hugh Jackman, Ian McKellen, Patrick Stewart

X-Men: V.I.M.


ikona
imf
hugh jackmanmagnetowolverinex-men
Bryan Singer vyrukoval s první poctivou comicsovou týmovkou. Avengers můžou děkovat za tohle umetení cestičky... 

Snímek, který spolu s prvním Bladem rozeběhnul novodobou comicsovou revoluci. Do té doby všichni reptali, že comicsy umějí natáčet jen šílenci (Tim Burton) a ne že by pro to neměli dost důkazů (viz třeba Spawn, Dick Tracy, Batman a Robin). Jenže Blade nabídnul snesitelný výsledek za malé peníze a X-Meni zase dokázali, že comics se nemusí nutně omezit na žánr "pitomoučkého" akčního filmu.

Bryan Singer posbíral méně blýskavé hvězdičky a pár nováčků, zbytek peněz vrazil do triků a do poslední kapky využil košatou historii comicsové předlohy. Uspěl přesně podle hesla "To že se to ještě nikomu nepovedlo, neznamená, že to nejde". A pak se mu to povedlo ještě jednou, s takovou lehkostí jako když ve Ferrari zařadíte dvojku. Dvojka udělala z jedničky svým způsobem chudého příbuzného, ale zároveň potvrdila nutnost odrazového můstku. Singer přitom v obou filmech nezapomněl na hladové příznivce comicsových duelů a tak se psychologické sondy do duší hlavních postav pravidelně střídají s nakládačkami, ve kterých se tříští stromy, budovy i proslulá Socha Svobody, na níž se odehrává úchvatné akční finále.

A kdyby vám to všechno k umístění do síně slávy nestačilo, musím se vytasit s Wolverinem. Tak dobře napsanou a zahranou comicsovou postavu jsme v kinech dost možná předtím neviděli, protože při vší úctě k Michaelu Keatonovi nebo Christopheru Reeveovi, na Hugha neměl ani jeden z nich.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace