Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Divočáci | Wild Hogs | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.03.2007
CZ premiéra: 10.05.2007
režie: Walt Becker
hrají: John Travolta, William H. Macy, Tim Allen, Martin Lawrence, Ray Liotta

Divočáci: Recenze


ikona
st39.6
 

Čtyři vyhaslé komediální hvězdy si to na motorkách šinou Amerikou. Asi takhle bych odpověděl na otázku „O čem to je?“, kterou jsem během dneška od kamarádů a známých slýchal nezdravě často. Na cestě k nám doprovází Divočáky opar překvapivého finančního úspěchu, díky kterému se v mezeře mezi premiérami stačili v hlavách diváků usadit jako jistota dobré, leč průměrné zábavy. A přesně to také dostanete. Čtyři pánové, jejichž kreace od vtipných plynule přešly v úsměvné, se snaží sami sobě dokázat, že ještě nepatří do starého železa. Jistě, že tam patří, ale tu pozitivnější iluzi jim nikdo nezkazí.

Vezmu-li v potaz, že na MovieZone je uživatelů v krizi středního věku opravdu jen minimum (to by mě zajímalo, jestli se někdo přizná;), bude vám téma Divočáků zprvu dost vzdálené. Je to stále komedie, žádná sonda do duší „přestárlých mladíků“, každopádně jsou to právě potíže s věkem, které hrdiny vyženou do divočiny. Stačí nakopnout biky, voháknout se do kožených bund, na hlavu hodit šátky a v kouřové cloně za sebou nechat všechny problémy. Takhle si tvůrci představují řešení onoho proklatého životního období. Inu, i muži mají své dny, takže budiž. Celý úvod do stereotypního života a všemožných trablí našich hrdinů je jen lehce nahozený a dost skřípe, každopádně na podněty a hloubku postav se tu stejně nehraje. Co je mnohem důležitější je zábava a světe div se, nějaká by se tu našla.

Wild Hogs se vrací ke staré dobré rodinné road trip movie, takový ten spolehlivý formát, který může být blbý jak chce a nikdy nezklame. Dobrodružství Tima Allena, Johna Travolty, Martina Lawrence a Williama Macyho navíc není úplně hloupé, což mu zaručuje hladkou jízdu krátkou stopáží prakticky bez zakuckání. Jednou se chlapi vydají do světa a od toho okamžiku film ani na okamžik neztrácí tempo. Sice se zuby nehty drží komediálních klišé a protřepává je víc jak Bond svůj oblíbený nápoj, děj je předvídatelný od první do poslední zatáčky a i ty vtipy jsou dost profláklé, díky jisté chemii kvarteta páprdů to ale funguje i posté. Oni vůbec herci tu dokazují, že sice patří do starého železa, ale že i z toho se dá pořád vyrobit pevný skelet, který udrží celý film na nohou.

Jakožto správný trhák navíc Wild Hogs nabízejí spousty malých-velkých vedlejších roliček (Kyle Gass, Ray Liotta, Peter Fonda, nebo gay role Johna McGinleyho!...), které filmového fanouška jistě zahřejí u srdce. Sice se místy zdá, že to všechno stojí opravdu jen na těch slavných tvářičkách, pokud ale přetrpíte fakt, že dobrá třetina stopáže jsou jen záběry z jízdy/zastávek na močení, dostanete za odměnu slušnou porci velmi průměrné zábavy.

V jejím rámci stihnou divočáci sbalit přihřátého policistu, několikrát ukázat bílou velrybu, spálit motorkářské sídlo, nas*at velkého býka a zachránit jeden zapadákov. Všechno to zapadá do škatulky „to už jsem někde viděl“ a místo plnohodnotného smíchu zbude jenom ten úsměv na tváři. Asi neprozradím žádné velké tajemství, když řeknu, že nakonec vyřeší svou životní krizi, ženatí se vrátí šťastně domů a geek (s Apple tetováním na rameni!) si najde babu.

Většina vtipů je v rámci možností povedená, ačkoliv jak říkám - o originalitu tu nezavadíte. Přestárlá čtveřice předvádí standardní výkony, které jen zlehka odráží to, co zvládali v mládí (jen ten Macy je pořád stejný) a je to takové až moc průměrné. Becker drží všechno v rámci rutiny, nikde se nesnaží přijít s něčím novým, ani na vložkách ve formě montáží z cesty se nijak nevyblbnul. Je až moc dobře vidět, že mu na krku viseli přísní producenti, kterým ke spokojenosti stačila rutinérská práce bez většího experimentátorství.

Wild Hogs se nedají vyzvedat do nebes, zároveň jim ale můžete jen stěží něco vyčítat. Je to takový ten typ komedie, který všechny potěší, nikoho neurazí, ale během pár dní z ní všechno zapomenete. Většina gagů je navíc prozrazená už v traileru, film jako takový je pak vyplněný jen ježděním z bodu A do bodu B bez nějakých zajímavějších zastávek. Je fakt, že by to mohlo být lepší, sto minut ale s Divočáky uteče jako voda a nakonec je to celkem příjemná podívaná.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (12)

Verdikt

avatar6/10

st39.6Hodnocení redakce

 • avatar3/10

  imf

 • avatar6/10

  KarelR


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Tuxedo

 • avatar5/10

  t_gon

 • avatar6/10

  acheron

 • avatar6/10

  sonoluca

 • avatar5/10

  Postman

 • avatar8/10

  TomHardy

 • avatar7/10

  Marv

 • avatar4/10

  Georgee

 • avatar5/10

  yeniczek

 • avatar5/10

  nervous

 • avatar6/10

  blaster

 • avatar6/10

  mcb

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace