Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Wallace & Gromit: Nesprávné kalhoty | Wallace & Gromit: The Wrong Trousers | 1993
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Nick Park
hrají: Peter Sallis

Wallace & Gromit: Nesprávné kalhoty: DVD


ikona
Cival
Může být plastelína cool a sexy? 

Když mám začít mluvit o Nesprávných kalhotách, musím ocitovat oficiální text distributora: „Wallace a Gromit mají finanční nouzi a tak jsou nuceni přijmout podnájemníka. Z charismatického tučňáka se ale záhy vyklube zločinec, který zneužije jednoho z Wallaceových vynálezů k loupeži.“ Formulace „charismatický tučňák“ totiž naprosto přesně odpovídá stylu plastelínových mistrů ze studia Aardman.

Tyhle roztomilé, poetické a velmi hravé animované historky neustále koketují s temnějšími žánry, jakými jsou krimi, horor a akce. A i když se v nich Wallace chová jako extravagantní šílenec a jeho věrný psík Gromit smutně koulí očima, čímž dojímá i dvouleté děti, fungují filmy Nicka Parka na výbornou i v těchhle dospělejších polohách.

Nesprávné kalhoty byly po zásluze oceněny Oscarem, protože půlhodinu vyplňují typicky parkovskou kombinací fórků, relativně silného detektivního příběhu a drobných žánrových variací. Vyprávění je nabité, animace perfektní a celkový dojem natolik plnokrevný, že ani ostatní chválené filmy Nicka Parka se po mém soudu nemůžou s Nesprávnými kalhotami rovnat. Nutno vidět. Už kvůli akční scéně na vláčku.

Wallace s Gromitem se toto léto u nás dočkali dvou levných DVDček a na tom s Nesprávnými kalhotami najdete ještě půlhodinový snímek Otázka chlebu a smrti z roku 2008, v němž úspěšná dvojka spravuje pekárnu… a samozřejmě čelí i mordýři významných pekařů. Kvalitativní standard studia Aardman se podařilo udržet a některé momenty jsou skvostné, i tak ale celkově patří tahle drobnost spíš k tomu slabšímu, co se v rámci středometrážních dobrodružství Wallace a Gromita urodilo.

Na disku pak ještě je pětice drobných radostí ze série Cracking Contraptions, což jsou kratinké etudy s Wallaceovými ztřeštěnými vynálezy. Pokud chcete vědět, co je to vysušenkovač nebo gratuloid, kupte si tohle DVD.

Zvuk: DD 2.0 – anglicky, česky
Datum vydání: 8. 6. 2011
Cena: 79,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace