Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Voda pro slony | Water for Elephants | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.04.2011
CZ premiéra: 19.05.2011
režie: Francis Lawrence
hrají: Robert Pattinson, Reese Witherspoon, Christoph Waltz, Mark Povinelli, Stephen Taylor

Voda pro slony: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Více Pattinsona, více peněz, Zabere to? Ryze pragmatickou obchodní logiku zvolilo studio při výrobě finální ukázky na retro režiséra Francise Lawrence, aniž by se muselo bát, že sázka na jednu populární tvář z dívčích pokojíčku úplně selže. Už několikrát během posledních měsíců se sice ukázalo, že ksichtíky Roberta Pattinsona, Kristen Stewart nebo Megan Fox (a obecně jakýchkoliv jiných mladých hvězd, propíraných do zemdlení na internetu) celý film kasovně neutáhnou, Lawrencovo melodrama toho ale může nabídnout mnohem víc. A Pattinson ho rozhodně nekazí. Znovu se nám odtajňuje moderně pojatý, svým půdorysem ale bez debat starosvětský příběh, jenž se neštítí využívat na povrchu kýčovitých vizuálů i emocí a plést z nich velký hollywoodský doják. Je dobře, že na veškerou prácičku tohohle druhu tu není jen Baz Luhrmann a že na tuhle „nejistou sázku na jistotu“ nemusíme čekat až do příští zimy. Spolu s Tree of Life by nám totiž Voda pro slony mohla velmi zpříjemnit jaro, jako ta přítulnější a podbízivější část dvojbloku „předsunutých oscarovek“.

Voda pro slony: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nádhera, Francisi. Nádhera. Režiséra Constantinea měl zasáhnout rychlý kariérní vzestup, po problematické sci-fi Já, legenda se nám ale trochu ztratil z očí. Jeho vynikající seriál Kings pak rychle skončil kvůli nízké sledovanosti, jenže Francis Lawrence se teď konečně vrací ke stříbrnému plátnu. A zasazuje nám prudký úder s látkou, která už se v Hollywoodu vidí jen výjimečně. Water for Elephant bude dozajista podívanou v tom nejkrásnějším slova smyslu, a už první teaser je narvaný po okraj až magickými výjevy. Těžko se budete rozhodovat, kdy jsou cvičená cirkusová zvířata digitální, a kdy pravá. Kdy zaměřit pohled na svůdně vyhlížející Reese Witherspoon, a kdy na jejího čtyřnohého kamaráda. Podobné dilema ale panuje kolem Roberta Pattinsona. Ten bude vedle dvou oscarových laureátů muset sakra zamakat, ačkoliv si ty nejsilnější momentky možná vybere jeho herecky dávno prověřené starší já. Teaser je každopádně hodně solidní práce, která sice nezapadá do klasických konvencí, ale chorály a rychlý střih vážně nemusí být všude. Někdy se pozvolné nasání atmosféry cení mnohem víc, a Water for Elephants právě takový rozjezd propagace moc sluší.

Mimochodem, proč pohřební dubnová premiéra? Foxové tohle nevidí jako oscarového kandidáta?

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace