Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Vetřelec: Covenant | Alien: Covenant | 2017
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.05.2017
CZ premiéra: 18.05.2017
režie: Ridley Scott
hrají: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir

Vetřelec: Covenant: Prolog


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Wow, takhle to mělo vypadat od začátku! Trailery Covenanta dosud nebyly tak působivé jako lákadla na Promethea, leccos ale napravuje oficiální prolog, který Ridley (zřejmě) vystřihl ze začátku nového filmu. Kdekdo možná řekne, že se v něm nic moc neděje. Na mě ale tenhle kraťas docela zafungoval, jelikož navazuje přímo na Promethea a ukazuje, co se s Davidem a doktorkou Shawovou dělo po odletu z LV-223. Covenant by měl na jejich linku navázat až v pozdějších minutách a moc prostoru na ní asi nezbude. O to víc mě ale bere tohle drobné přemostění, které připomíná nejsilnější stránky minulého filmu (Fassbender + atmosféra) a dává naději, že se ten nový neubírá zas tak špatným směrem.

Vetřelec: Covenant: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jak to říct kulantně. Hmmm... není to tam? Už první vetřelčí upoutávku byla o úroveň pod Prometheem a teď vyloženě padáme k šedozelenému sci-fi výplachu, pod kterým by člověk Ridleyho jméno jen tak nehledal. Neříkám, že tahle obyčejnost nebude ve finále pozitivem. V rámci kampaně je ale spíš útrapná a nenakopává Covenanta vůbec žádným lákavým směrem. Herecky se tu neděje nic moc zajímavého, děsivé momentky jsou stokrát převařená klasika a digitální vetřelec na skle je vyloženě mimo. Trailer je tudíž jedno velké zklamání a nebýt McBridea a příslibu Fassbendera Davida, vlastně bych se do kina skoro netěšil.

Vetřelec: Covenant: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Mno, šponování vánočních očekávání se zase tolik nepovedlo. Vzpomínáte si na Promethea, v němž se piplala hutná atmosféra a dostali jsme alespoň Idrise Elbu a Charlize Theron? V tom případě vás Covenant mírně zklame, protože se jede bez hvězd, bez extra památných výjevů a vlastně i bez toho, aby se nějak osvětlila zápletka. Prostě tu máme další loď a další vetřelčí setkání, jež hned po přistání nabírá oběti. A přestože má film v názvu Vetřelce, aby zasáhl větší publikum, přejmenovaného Promethea 2 v něm poznáte prakticky okamžitě. Že už si strašně dlouho stěžuju, tak proč čtyři hvězdy? Inu, pořád je to lákavá sci-fi vybíjená, která nešetři krví, šikovně pracuje se známými elementy a jsou v ní herci, kteří můžou předvést daleko víc než Noomi Rapace nebo Logan Marshall-Green. Rozhodně nad Covenantem nelámu hůl. Naopak mi ta umírněnost celkem sedí a navíc mám pocit, že jste zatím nic neviděli a nic nevíme, což je vždycky mírné plus.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace