Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Vendeta | Seeking Justice | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Roger Donaldson
hrají: Nicolas Cage, Guy Pearce, January Jones, Harold Perrineau, Cullen Moss

Vendeta: DVD


ikona
Mr. Hlad
Nicolas Cage vs Guy Pearce v thrilleru, který ukazuje, jak bídně je na tom kariéra hvězdy Skály a Con Air 

Úvodní odstavec o tom, jak je Nicolas Cage v hajzlu, tentokrát přeskočíme. Všichni to ví.

A jdeme na jeho novinku. Vendeta je film, který se i přes celkem zajímavé obsazení a lehce okoukanou ale stále funkční zápletku, do kin nikde moc nedostal. Zkrátka o něj nikdo nestál. Není divu -v kinech by dělal všem zúčastněným trošku ostudu. Zápletka o chlapíkovi, jehož žena je brutálně napadena a on se kvůli tomu rozhodne využít služeb společnosti, která vymáhá zákon po svém, není úplně špatná. Samozřejmě kývnout na nabídku pološíleně se tvářícího Guye Pearce, jenž na potkání nabízí, že zabije člověka, na něhož policie nestačí, může jen magor. A každému žánru znalému divákovi dojde, že nic není zadarmo. Cage ale na thrillery asi nekouká, a tak je překvapený, když mu tajemná organizace zaťuká na dveře a chce po něm něco na revanš. No a pak se asi hodinu utíká, občas se objeví ne moc zajímavá akční scéna a Cage se tváří střídavě vyděšeně a odhodlaně. To je všechno.

Vendeta je béčko, které jednoduše na DVD patří a i přes těch pár známějších obličejů a zkušeného Rogera Donaldsona za kamerou je od začátku jasné, že tady byly ambice hodně nízko. Všichni herci jedou na půl plynu, Pearce se evidentně nudí a ani ten Nicolas Cage vlastně moc nepřehrává. Můžeme jen nostalgicky vzpomínat na jeho největší excesy...


Přehrajte si trailer
Scénář přitom Cageovi nějakou tu šanci dává, protože... se vůbec nepovedl! Ve Vendetě se objevují zvraty častěji než nahé baby ve filmech Roberta Rosenberga. První půlhodinku se na to dá koukat, další už je to trochu trapné a v poslední části, kdy hlavní padouch naviguje hrdinu na toaletu, už je film hlavně srandovní. Tvůrci navíc měli tendenci šokovat těmi nejokoukanějšími "nečekanými zvraty" a nepřekvapilo by mě, kdyby se Cage v půlce filmu dozvěděl, že Darth Vader je jeho otec, matkou Kayser Soze a že je vlastně celou dobu mrtvý nebo v komatu. Méně je někdy více.

To, že Nicolas Cage může dnes už jen příjemně překvapit, je známá věc. Oscarový herec dál míří na úroveň videotýpků typu Dolpha Lundgrena nebo Erica Robertse. Ale při pohledu na kolegy, kteří mu ve Vendetě dělali křoví, a na jméno režiséra, jenž je zodpovědný za výbornou Čistou práci nebo velmi solidní věci jako Mutant a Test, přeci jenom zamrzí, že tentokrát vznikl film, který na víc jak DVD nemá.

Titulky: české
Datum vydání: 8. 8. 2012
Cena: 299,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace