Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Velký Gatsby | The Great Gatsby | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.05.2013
CZ premiéra: 16.05.2013
režie: Baz Luhrmann
hrají: Leonardo DiCaprio, Tobey Mauire, Isla Fisher, Carey Mulligan, Joel Edgerton

Velký Gatsby: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Dávno už vám asi došlo, že bude Gatsby retro pouze na povrchu. V jeho srdci naopak bijí moderní beaty, které teď přišla potvrdit samotná Fergie. Luhrmann literární klasiky zkrátka posouvá dál a tím pádem i blíž, a jeho nejnovější pokus stále hýří tunou energie. Po digikrávách velice vítaná změna, ikonický Leo ve slamáku tak stále získává větší a větší pozornost. Nejnovější upoutávka by mu kór mohla přinést nové diváky (a hlavně divačky), protože čerstvá taneční vypalovačka dělá divy a sevřenější pojetí materiálu jen a jen svědčí. Co obavy o výsledný film? Stále tam jsou, ale dokud kampaň pojede v tomhle stylu, není moc důvodů se vyhýbat návštěvě kina. Ambice tam jsou určitě a to se počítá vždycky.

Velký Gatsby: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pořád nablýskanější. Až bych začal Luhrmannovi i naplno věřit. Je paradoxní, že jako obrovský ctitel Moulin Rouge mám v režiséra zjevně menší důvěru, než studioví hlavouni, kteří do jeho literární adaptace narvali sto padesát milionů dolarů, spoustu peněz nalili do marketingu a ještě se odvážili vecpat film mezi mohutné popcornové velkobijáky z letní sezóny. Pořád to smrdí kasovním failem, ale film samotný by klapnout mohl. A měl. Protože takhle vypiplaný vizuál, na kterém je vážně vidět každý dolar, jsme tu totiž dlouho neměli. Triková přebujelost je sice zase enormní, i před zeleným pozadím ale může být tenhle příběh sakra živý a uvěřitelný.

Velký Gatsby: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Hořké vzpomínky na Austrálii jsou sice i po čtyřech letech živé... Ale krucinál, Baz už mě zase má v hrsti. Gatsby stále vypadá jako klidnější mix Across the Universe, Snyderova Sucker Punch a první půlhodiny King Konga. Zároveň v něm ale bez debat cítíte odhodlanou ruku australského melodramatika, který bude ždímat emoce nejen přes vycizelované záběry a neortodoxní hudbu, ale hlavně skrz Leovy osudové pohledy. Zmoklá superstar totiž stíhá vyniknout i ve druhé našláplé upoutávce, která je tak důslednou klipařinou, že by z toho šla Fitzgeraldovi hlava kolem. Což je velká klika, jelikož Gatsby hodlá válčit o diváky v našlápnuté letní sezóně, kde bude místo hlavně pro filmy s jasně zapamatovatelnými upoutávkami. Tuhle si člověk jen tak s něčím nesplete, pročež by Bazovu pestrou dobovku nemusel potkat úplný komerční fail. I když pochyby nad prodejností materiálu trvají nadále...

Velký Gatsby: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kdo má rád zkratky, ten může novou adaptaci literární klasiky od Francise Scotta Fitzgeralda vecpat někam mezi Moulin Rouge! a Austrálii. Trailer je totiž od první sekundy maximálně opulentní, schyluje se k takové malé audiovizuální extázi, která je zjevně vypiplaná do posledního detailu (stotřicetimilionový rozpočet cítíte v každém záběru). Tváří v tvář všem těm kulisám a kostýmům snad až marnotratná maškaráda... Digitální technologie nám naštěstí zase o kus postoupily, takže i při trikových záběrech na starý New York a při divokých automobilových honičkách z jedniček a nul nás doufejme nebude liskat hanba tak hlasitě, jako když nepovedení býci padali v Austrálii do propasti. Taková kaňka na přestylizovaném reji, jenž je „luhrmannnovský“ až na půdu, by zamrzela. Baz neslevil ze svého autorského rukopisu, po posledním škobrtnutí ale snad přistoupil k látce trochu pokorněji – musí z ní vymlátit výtečný film, protože jinak tu povinnou četbu v nablýskaném retro hávu lidu prodat nezvládne. Ani s takhle hvězdným obsazením.

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace