Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Velkej biják | Epic Movie | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 26.01.2007
CZ premiéra: 10.05.2007
režie: Jason Friedberg, Aaron Seltzer
hrají: Kal Penn, Adam Campbell, Faune A. Chambers, Jayma Mays, Fred Willard

Velkej biják: DVD


ikona
Cival
 

Dekadentní zábava nebo pytlík zvratek rozmazaný po filmovém plátně? Nepochopená estráda nebo absolutní dno světové kinematografie? Chytré vydělávání na úpadku diváckých nároků nebo naprostá ztráta soudnosti? Kdo Velký biják viděl a chová v sobě jen kousek vkusu, ten musí volit ze všech zmíněných variant ty horší odpovědi. Epic Movie, další parodický úlet těžící z popularity Děsných bijáků, totiž ze všeho nejvíc připomíná myšlenkový průjem několika nezdvořáků, kteří nemají talent, ale přesto chtějí dělat švandu. Nejdřív si vybrali filmy, které chtějí parodovat. Sdružili piráty, mutanty, Kazachy, agenty a mluvící bobry, pak je navezli na jednu velkou louku a do několika papundeklových ateliérů a nechali je dělat humor. Vykašlali se na příběh, nezajímal je pečlivě zkonstruovaný gag, vyhnuli se vtipným pointám. Zajímali je jen zoufalí herci v kostýmech ukradených ze slavných filmů. A samozřejmě jejich pitvoření. Velkej biják díky nim směšuje ty nejdebilnější fóry fekální povahy, rádoby humorné rány do hlavy prokládá úchylnými sexuálními narážkami a když dojde inspirace k vtipu (extra slaboduchému), vyskočí na plátno polonahé blondýnky ... a začnou skotačit a lascivně pohazovat svými balóny. Velkej biják zkrátka fascinuje svou demencí. I sprostá slova, která používá neuměle, leč v míře větší než velké, jsou oproti němu balzámem na duši. Chcete-li si zachovat zdravý rozum i poslední naivní představy o úrovni některých filmařů, střežte se tohohle blijáku.

A střežte se i DVDčka. Překvapí na něm už DTS stopa, která v dnešní době chybí v podstatě všem třeskutým blockbusterům, na placku s Velkým bijákem se ale dovalila. Ptám se: Není to škoda? Samozřejmě že je! Málokdy jindy totiž může DTSko tak nevzrušivě proletět vaší reprosoustavou jako u téhle nedbale vyrobené taškařice. Tím navíc výčet rarit nekončí: Velkej biják se honosí na DVD přívlastkem „Necenzurovaný“, pročež v něm přibyla půlhodina (!) všelijakých sprostot a zhovadilostí. Už si připadám jako farář, jenž při pohledu na odhalené poprsí obrací oči v sloup. Jenže tahle urážka parodického žánru prostě zvládá zhnusit všechno, co si člověk stihl oblíbit, třebas i docela nedávno ve veselohrách z dílny Judda Apatowa. Z filmového septiku se valí tu obskurní nepoužité záběry, onde zase výjevy z natáčení neuvěřitelného videoklipu s rapujícími piráty. Nechybí ani krátký, ovšem nesmírně zběsilý film o filmu nebo bobři. Spousta bobrů. A to mi vadí. Protože já mám bobry rád. Bobr je můj kamarád.

Oficiální tagline popisuje tohle DVD slovy „Necenzurované, neuvěřitelné vydání, které si nebere servítky“. Berte to jako zatraceně pravdivé a doslovné varování.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky a maďarsky :: DTS - anglicky
Titulky: české...
Cena: 499,-
K mání od: 1. 10. 2007

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace