Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Velká vánoční jízda | Arthur Christmas | 2011
csfd  imdb
US premiéra: 23.11.2011
CZ premiéra: 08.12.2011
režie: Barry Cook, Sarah Smith
hrají: James McAvoy, Jim Broadbent, Bill Nighy, Hugh Laurie, Imelda Staunton

Velká vánoční jízda: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Další film o tom, jak vlastně Santa Claus rozdává dárky? No super... V Americe je dobrým zvykem neustále remakeovat nejoblíbenější vánoční příběhy. Třeba adaptací Dickensovy Vánoční koledy už byste se dnes těžko dopočítali, a zdá se, že novým oblíbeným terčem je důkladné prověřování Santa Clause. On a jeho sobi se během posledních pád dekád zhmotnili na plátně nesčetněkrát (Kdy to bylo naposledy? V Santa má bráchu?). Někdo má ale zřejmě dojem, že lidé nemají dost. A že čistě americká story o Santově synkovi, který musí již tradičně zachránit ducha Vánoc, potřebuje kupu britských hlasů, Inu, je to maličko na hlavu a taky celkem otravné. Když se ale člověk přenese přes fakt, že hi-tech severní pól už je celkem klišé (a nezachrání to ani vesmírná loď), není žádný velký důvod proti Arthurovi brojit. Z amerického traileru, který poprvé ukazuje víc než hlavního hrdinu v ledové pustině, totiž film působí jako neškodná sváteční jednohubka. Jednoduchý humor se dal čekat. Snaha stylizovat skřítky do tučňáků z Madagaskaru je pochopitelná. A to, že tenhle film nemá moc čím překvapit, je ve světle většiny animákové konkurence jen nevýrazný detail. Což ale pořád neznamená, že je průměrný trailer na průměrně vypadající film lepší, než kdyby někdo upekl peckoidní upoutávku na svěží vánoční animák.

Velká vánoční jízda: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jeden z animovaných uchazečů o hromadu milionů, která se bude přerozdělovat mezi nejpoutavější bijáky letošní zimy, to znovu zkouší roztomile - a formou pseudotajného videa, pořízeného přímo na severním pólu. To šmíráctví s kamerou kdovíjak zázračně nefunguje, ale skřítci s nůžkami a balícím papírem jsou fajn. A lední medvěd… no, možná na něj začnete dělat ťuťu ňuňu, když se bude zmateně motat kolem své osy, aby uhnul komandu na přípravu vánočních dárků. Prostě mazel. A okolo něj úderná minutka. Teaser 2 prostě prezentuje jednoduchý, leč efektivní způsob, jak zamést cestičku před plnohodnotným trailerem, který beztak do měsíce přilítne.

Velká vánoční jízda: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Málem jsem uchrápl. Tváří v tvář délce a docela zábavné premise teaseru mě to překvapuje, ale někdy to tak už prostě chodí. Nová taškařice vzešlá z kooperace animační divize Sony a proslulého „gromitovského“ studia Aardman se na první pohled moc nezalíbí, a to zejména po stránce vizuální. Nemusíme hned technicky hnidopišit, aby se mimika a vůbec celková stylizace uřvaného skřítka zdála býti poměrně nevábnou. Asi právě proto mě ta etuda na téma „Netočte to, netočte! Santa neexistuje a tohle není jeho syn!“ odmítla lechtat po bránici. Nápad je to přitom výrazně originálnější, než námět celého blížícího se vánočního animáku – v něm se totiž synátor Santy Clause Art(h)ur bude potýkat s tím, že by měl po tátovi převzat rodinnou štafetu. Sám dárky a zářící stromečky miluje, ale vztahy s bráchou a dalšími členy famílie úplně růžové nejsou. Což bude nejspíš záminka k rozehrání spousty zábavných a mravně poučujících skopičin, na základě kterých se dozvíme, že Vánoce jsou fajn a že rodina musí držet pohromadě, i kdyby na vánočku nebylo (aneb Santa má bráchu v bledě modrém?). Kvůli jednomu upištěnému a odhodlanému skřetovi jsem se ale na tohle poselství těšit nezačal.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace