Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Velcí bratři | Role Models | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 07.11.2008
CZ premiéra: nestanovena
režie: David Wain
hrají: Seann William Scott, Paul Rudd, Christopher Mintz-Plasse, Elizabeth Banks, Amanda Righetti

Velcí bratři: Recenze


ikona
imf
 

Co dělat, když vám Hollywood podstrkuje samý odpad? Jednoduše si film napsat sám. Frknout do toho trochu nostalgie, odhláškovat v jedné větě do pekla ICQ, Warcraft a nejnovější Nokie a hrát si tak trochu na frajera. Když umíte hrát dobře, tak vám to projde. Když umíte ještě líp psát, bude vám svět ležet u nohou. Seznamte se s Paulem Ruddem. Ten kluk to dokázal a navíc má ještě šanci, že bude viset v pokojíčkách. Jeho filmový parťák Seann William Scott možná už ne, ale k okoukanosti má ex-Stifler daleko. Stačí mu hodit kost a vyštěká takový gejzír hlášek, že se budete divit, kde se před vámi tahle komediální perla schovávala. Přivítejte Dannyho (Rudd) a Wheelera (Scott), dva kámoše k pohledání, co jsou naštvaní na celý svět. Dannymu dala košem přítelkyně a jeho práce, spočívající v tom, že v dementním kostýmu a autě propaguje na školách jakýsi pseudo Red Bull, ho otravuje natolik, že to skončí destrukcí bayovských rozměrů. A soudem. A nařízením.

Spíš než Kurz sebeovládání ale tenhle film připomíná jinou úspěšnou sandlerovku. Velkého tátu. Naši dva výtečníci jsou místo do vězení vysláni do tábora staračů. Šílené existence se tu snaží vychovávat nepřizpůsobivé děti a jakkoliv by se zdálo, že mezi ně dva celoživotní cynikové nemohou zapadnout, vše se mění s příchodem jejich svěřenců. Neuvěřitelně přisprostlý malý černoušek a přerostlý geek se zálibou v RPG? Geniální!

Ne, vážně to geniální je. Primitivní zápletka, jejíž odvíjení je spíš samozřejmostí než něčím, co bychom chtěli pochválit, mizí pod nánosem hlášek a herecké chemie, která připomíná náhodné srážky atomů při Velkém třesku. Rudd si nechává vysvětlit od Christophera Mintz-Plasse zásady virtuální-nevirtuální země Zanthia. BUM. Scott dostává verbální nakládačku od drzého prcka. BUM. Rudd řeší s králem Zanthie (podivný Asiat vládnoucí v místním bufetu) pravidla závěrečného souboje. BUM. Všechno neuvěřitelně odsýpá a už vůbec není důležité, že víte jak to skončí. Závěrečná akční řež v kissáckém make-upu s papundeklovými meči a odvahou v srdci totiž smete každého bez rozdílu věku, pohlaví a popkulturní "sečtělosti".

 Role Models jsou totiž především poctivou žánrovkou. Občas možná ctí pravidla trochu otrocky, ale rozesmívají své publikum dialogy, nikoliv záběrem toho jak někdo cpe psí sperma do bagety. Nepochybuji o tom, že i nad tím se někdo válí po podlaze, ale u mě bylo trefou do černého, když se zesměšňoval Harry Potter, Shrek a Ben Affleck. Ne nutně v tomhle pořadí. Přidejte k tomu vynikající herce (neměřeno počtem odhozených svršků a spodků) a akční finále za které by se nemusel stydět ani Ridley Scott v sequelu Gladiátora a je vymalováno. Tu osmičku nakonec dávám. Nikoliv jako hozenou rukavici do tváře Sex Drive, ale prostě proto, že podobné filmy za posledních pár let lze spočítat na jedné ruce. A pořád vám ještě zbude dost nevyužitých prstů.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (14)

Verdikt

avatar8/10

imf

Dvojice flákačů musí po průšvihu kolosálních rozměrů do nápravného kursu ve kterém se dospěláci "dobrovolně" starají o nepřizpůsobivé děti. Danny a Wheeler jsou ale stejně infantilní jako jejich svěřenci. Tohle nastavené zrcadlo ovšem... rozjíždí horskou dráhou plnou báječného humoru. Tklivé lidské drama tu vážně nečekejte. Jakoukoliv seriózní situaci někdo s přehledem utře, stejně jako většinu popkultury tak jak ji znáte a milujete. Někdo se tu při natáčení děsně bavil. A někdo se bude děsně bavit i v kině. Je vysoká šance, že to budete právě vy.


Hodnocení redakce

 • avatar6/10

  Cival

 • avatar7/10

  Spooner

 • avatar7/10

  Mr. Hlad

 • avatar8/10

  KarelR

 • avatar7/10

  Gonzi


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Vincent

 • avatar6/10

  scroochy

 • avatar8/10

  Jeržik

 • avatar6/10

  luksa

 • avatar8/10

  Silence

 • avatar8/10

  listr

 • avatar7/10

  aik

 • avatar8/10

  yeniczek

 • avatar8/10

  Kordus

 • avatar7/10

  Revan

 • avatar8/10

  Yuri

 • avatar4/10

  Snura

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace