Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Věčný svit neposkvrněné mysli | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 2004
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.03.2004
CZ premiéra: 12.08.2004
režie: Michel Gondry
hrají: Jim Carrey, Kate Winslet, Elijah Wood, Kirsten Dunst, Tom Wilkinson

Věčný svit neposkvrněné mysli: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Pokud vám minulý trailer přišel trochu zmatený, u tohohle určitě propadnete panice. O Charliem Kaufmanovi se ne nadarmo povídá, že má Hollywood na háku. Tenhle trailer je jedním z nejzvláštnějších koktejlů, které jsem měl čest na tomto poli zhlédnout za hodně dlouhou dobu a přesto v tom lehkém zmatku podvědomě cítím jakýsi záchvěv přísné logiky, typologicky stejný jako u většiny tvorby Davida Lynche. Pokud nevíte nic o pozadí této ukázky (tedy jaký děj by se měla snažit v krátkosti reprodukovat), raději projděte menší průpravou a pročtěte si stručný popis výše (a pro jistotu několikrát ;). První vteřiny začínají důvěrně známou skladbou z úvodu Čisté duše a Kaufman jako by skutečně celou Croweovu roli ve svém scénáři parafrázoval - Jim Carrey trpí po výmazu totálním bordelem v hlavě a zjevně nerozezná skutečnost od fikce. Tedy neví, jestli se mu jeho přítelkyně zdá nebo jsou to skutečné vzpomínky na něco, co se stalo nebo… co já vím ;). Nechápu, jak Kaufman dokáže sypat scénáře v takové frekvenci, jak to v posledních dvou letech činí, ale zatím mu to pokaždé vyšlo a asi ani tady to nebude krok vedle. K dispozici má už zmiňovanou výše i níže zmiňovanou hereckou elitu v čele s brilantním Carreym. Tomu se sice není kde smát (možná i proto, že nehraje svou klasickou pitvořivou pózu), ale do ukázky (tedy potažmo filmu) mi zapadá skvěle. Už aby byl březen...

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Věčný svit neposkvrněné mysli: Trailer 1


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Pro nejnovější vypalovačku se Kaufman spojil s Michelem Gondrym (natočili už spolu Human Nature) a společně přivedli na plac vyhlášenou hereckou smetánku. Jim Carrey a Kate Winslet jako pár? Kirsten Dunst a Elijah Wood jako vědečtí pracovníci? To samo o sobě musí být šílené. Originální upoutávku otevírá Tom Wilkinson, který v doktorském hávu ve stručnosti vysvětlí, čím že se to Lacuna inc. zabývá. Ve chvíli, kdy to docvakne i těm v poslední řadě následuje prudký střih a jsme vrženi přímo do Joelova života. Pár úsměvů od doktora a asistentky a hlavní hrdina usedá do magického křesla a vkládá svou hlavu pod obrovské "podezřelé" zařízení. Blik. Teď teprve se začínají dít věci a rozjíždí se vynikající hudba. Kate Winslet stihne během čtyřiceti vteřin vystřídat tři přelivy, Kirsten Dunst tančí polonahá v obýváku Marka Ruffala a Elijah Wood má dokonale úlisný image (pokud zrovna nemá na očích "strašidelné" brýle). Celé je to šílené, nicneříkající, ale přesto velice chytlavé a tak zřejmě každý klikne na tuhle adresu, kterou půldruhé minuty dlouhá ukázka končí. Zatím jsou ty stránky ve vývoji, ale už teď si můžete stáhnout televizní reklamu, která zavaní milou mystifikací. Nebude to zřejmě mít takový ohlas, jako kampaň k A.I., ale tahle marketingová snaha přinejmenším potěší.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace