Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ve stínu pravdy | Freedomland | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.02.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Joe Roth
hrají: Samuel L. Jackson, Julianne Moore, Edie Falco, Ron Eldard, Aunjanue Ellis

Ve stínu pravdy: DVD


ikona
Cival
 

Jsou filmy dobré, průměrné, skvělé i vyloženě špatné. A pak jsou ty nekoukatelné. Ve stínu pravdy je přese vší klišovitost takového označení přesně tím typem snímku, jehož sledování může některým jedincům způsobovat fyzické i psychické utrpení. Není divu, že se průnik dramatu s thrillerem nedohrabal do kinodistribuce, jelikož se jako vyvětralý eintopf mnohých témat (víra, rasismus) nezmůže ani na kloudnou zápletku. Hledání uneseného dítěte, jehož uječenou mámu vyšetřující detektiv Lorenzo (Sam Jackson, který si zvládl jako jediný jakž takž udržet tvář) z nepochopitelných důvodů odmítá pořádně zmáčknout – tedy vyslechnout -, je rozbuškou nepokojů mezi černošskou komunitou a bílými policajty. Ty ovšem sledujeme pouze z povzdálí, zatímco většinu stopáže pro sebe ukrajují přechytralé a psychologizující dialogy o Bohu, ztraceném prckovi a hysterce, která už oficiálně není na kokainu, přesto se tak chová. Ve stínu pravdy se nepopisuje snadno, protože navenek vypadá jako obstojně odvedené řemeslo, mišmaš neukotvených myšlenek, patetických výlevů a nesmyslné detektivní linie jej však nekompromisně pohřbívá. Režijní exhibice, které jsou jednou psychedelicky napínavé, podruhé zas étericky vzletné (záběry z vrtulníku a „krásná“ hudba do něj), pouze obtížně hledají odpovídající podporu v příběhu, naopak příběh mnohokrát marně čeká na záživnější formální zpracování. Jednoduše dokonale nepovedený film z áčkové kategorie, jehož nepříjemným dědictvím je nenávist k Julianne Moore: Její přepjatá role (i projev) si úspěšně žádá o přívlastek „nesnesitelný“. Nebrat. (2/10)

Bonusová výbava je v případě tak hrozivého zážitku doopravdy podružná. Jako dočasnou spásu lze vnímat trailery na Klik, V tom domě straší!, Na lince je vrah, Šifru mistra Leonarda a jednu béčkovou břečku, naopak vážná zranění hrozí u osmiminutovky s autorem knižní předlohy i scénáře Richardem Pricem. Čtvrthodinové video z natáčení vůbec ničím nezaskočí, naopak vyloženě obskurní je pojíždění napříč městem s policejním pochůzkářem, u něhož máte nasát „jaké to je“ být švestkou sloužící v neklidných lokalitách.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky a česky
Titulky: české
Cena: 399,-
K mání od: 4. 9. 2006

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace