Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ve jménu krve | Blood Father | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 26.08.2016
CZ premiéra: 15.09.2016
režie: Jean-François Richet
hrají: Mel Gibson, Elisabeth Röhm, William H. Macy, Erin Moriarty, Michael Parks

Ve jménu krve: Blu-ray


ikona
KarelR
Herecký comeback Mela Gibsona, který by vám rozhodně neměl utéct. 

Kdybych měl vybrat nejmíň pochopený film minulého roku, z fleku volím Ve jménu krve. Trailery lákaly na svižné akční béčko, ve kterém Mel Gibson vysekává svoji dceru z průšvihu, výsledkem ale byla výživná vztahovka, v níž se vystřelí jen párkrát. A většina lidí to nějak nedokázala přenést přes srdce.

 

Číst desítky komentářů o tom, že je v "Blood Fatherovi" strašně málo akce a strašně moc povídání, což má být automaticky špatně (!), mě vyloženě trápí. Chápu, že se v traileru "tónově" lže, jako když tiskne. Já se ale na novinku Jeana-Françoise Richeta (skvělý Veřejný nepřítel č. 1) naladil docela rychle a měl jsem z ní velkou radost. Mel tu totiž hraje jako z partesu, jeho filmová dcera Erin Moriarty jakbysmet a scénář s minimem násilných střetů pracuje na jedničku.

Ano, Richet klade důraz kompletně na postavy a na to, že jim může být každý další výstřel osudný. V jádru se tedy jedná o naprostý opak neesonovek, v nichž se člověk těší na to, až neprůstřelný hrdina efektně pokosí další malou armádu protivníků. Na takové prostocviky Ve jménu krve prostě nemá čas. Ústřední duo totiž doslova zdrhá jako o život a snaží se toho akorát obnovit vztah, který před mnoha lety rozbil kriminál a těžký alkoholismus.

 

 

Největší síla filmu přitom leží právě v křehkém poutu mezi otcem plným výčitek a dcerou, z níž se (možná vinnou jeho absence) klube stejně ztracená existence. Dokáže ji vyléčený alkoholik odradit od stejného klesnutí na dno a uhnout přitom všem kulkám mexických zabijáků? Anebo se situace ošklivě pokazí předtím, než se alespoň jeden z nich přiblíží k "vykoupení"? Ve jménu krve je v tomhle směru zatraceně silnou podívanou, která tne do živého po psychologické i po fyzické stránce. A když si k tomu přidáte těch pár "akčních meziher", jež jsou patřičně drsné i napínavé, vážně si není moc a stěžovat. (8/10)

Blu-ray Ve jménu krve se chlubí standardně skvělým obrazem a zvukem, jinak tu ale bohužel najdete jen čtyřminutový rozhovor s Melem Gibsonem. Půlhodinový dokument na český disk nedoputoval (holt malý film a lokální produkce), i bez něj se však jedná o blůčko, které potěší spoustu lidí. Neříkám, že nedojde i na řadu zklamných diváků. Zrovna tady bych ale čekal, že se spíš budou objevovat reakce typu: "Krucinál, vždyť je to super, všechno přece nemusí vypadat jako 96 hodin!"

Obraz: 2,40:1 1080p (MPEG-4 AVC)
Zvuk: DTS-HD Master Audio 5.1, DD 5.1 česky
Titulky: české
Datum vydání: 24.2.2017
Cena: 269,- (DVD), 459,- (BD)

Za poskytnutí disku na recenzi děkujeme společnosti Bohemia Motion Pictures.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace