Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Vanishing on 7th Street | 2010
csfd  imdb  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Brad Anderson
hrají: Hayden Christensen, Thandie Newton, John Leguizamo, Taylor Groothuis, Pamela Croydon

Vanishing on 7th Street: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Vanishing on the 7th Street na první pohled vykazuje hodně znaků slušného bijáku. Je tu trikově solidní strašení se stíny, takže ta béčkovost úplně nebije do očí. Nechybí známější herecké tváře, které jsou vždycky lepší než další anonymní náctiletá paka. A konečně trailer samotný vykazuje hodně jisté řemeslo. Jenže... přes to všechno se prostě nemůžu donutit k tomu, abych to Andersonovi (ehm...) žral. Kdykoliv se začne debatovat o nebezpečné tmě, vzpomenu si na nářezovou Černočernou tmu. Kdykoliv vykoukne John Leguizamo, vytane mi na mysl tragické Stalo se. A jakkoliv je zápletka s mizením lidí podepřená pěknými obrázky, nechce se mi zkoumat její rozvedení ve společnosti vyjukaného Haydena Christensena. Sedmé ulici se těžko vytýká něco jiného, než že vypadá jako spousta žánrovek před ní. Dojem z ní ale v první půli traileru kazí obsazení, a v té druhé vybraná hudba. Protože než abych se soustředil na to, že někdo sestříhal působivou závěrečnou půlminutku, snažím se rozpomenout, kde už jsem tyhle chorály slyšel. Tak schválně, kdo si vzpomene jako první?

Vanishing on 7th Street: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Vylidněné ulice jsme nedávno viděli ve 28 dní poté a Já, legenda. Obraz náhlé zkázy na bulvárech velkoměsta nám nabídla „trifidí“ Blindness, Náhradníci i Shyamalanovo Stalo se. V tomhle směru nemůže Vanishing on 7th Street překvapit. Je to důležité konstatování, protože právě zneklidňující intro s prázdnou metropolí bude nejspíš největším tahákem tohohle béčka. Postava Haydena Christensena do něj nevstoupí nijak originálně – klasicky se nekouká kolem sebe a až po tááákhle dlouhé chvíli zmerčí nějakou neplechu. A pak sleduje, jak poblíž efektně bouchá letadlo. Vy můžete v tomhle okamžiku postřehnout, že jednak nebylo moc peněz na triky, a zadruhé… nebylo moc peněz ani na všechno ostatní. Úspornou metodou se všechno halí do tmy a ocitáme se v několika málo interiérových kulisách, kde hvězdy nižší svítivosti rozehrávají nové šponování nervů. Okamžitě tu najdete spoustu dalších inspirací, což ovšem nemusí být jen na škodu. Zrovna když postavy zmíní originální název Černočerné tmy, vybaví se velmi šikovné a zábavné béčko, které z minima vytěžilo hrozně moc. Vanishing on 7th Street se takhle pokouší těžit už u traileru, který tasí hned několik ověřených fines, jak materiál načechrat. Jenže žádná z nich úplně nefunguje. Proč? S největší pravděpodobností kvůli tomu, že se tu silně vaří z vody a že film bude mít ve finále co dělat, aby uhájil vůbec ty slabé tři hvězdy z pěti, které chytla ukázka.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace