Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
V jako Vendeta | V for Vendetta | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 17.03.2006
CZ premiéra: 20.04.2006
režie: James McTeigue
hrají: Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea, Stephen Fry, Joh Hurt

V jako Vendeta: DVD


ikona
k0C0UR
 

O vizi ponuré budoucnosti očima bratrů Wachovských na motivy předlohy Alana Moorea toho již bylo napsáno dosti a dosti. Strastiplná cesta od „kulisovitých“ trailerů ke stříbrnému plátnu dopadla víceméně očekávatelně – ideový rozměr se naplnil, vizualizace zůstala přesně taková, jak bylo načrtnuto a Hugo Weaving si na anarchistu zahrál s obrovskou chutí. Pokud byl s filmem jeden jediný problém, pak ho paradoxně shrnuje celá minulá věta: Nedostalo se na velkolepou adaptaci, která by dýchala sama o sobě a nebyla jen barevným filmem bez motivů, který plyne odněkud někam a vlastně si na něm nemáte moc co vzít (=nemůže se z něj stát srdcová záležitost). Přesto nenudí a zejména vizuálně nadchne – i přes okaté ateliéry -, jen psychologické rozkreslení postav zkrátka mohlo jít více do hloubky (jak fatálně tenhle příběh na vztahu V a Evey stojí!) a ideový základ mohl být trochu pevněji uchopen: Aby z něj bylo do morku kostí cítit, proč se tohle děje a odpovědí nebyla jen papírem šustící předloha scenáristova (7/10).

Proč si to neříct – na DVD to Vendetě sluší skoro stejně jako na plátnech kin. Pokud se však necháte zlákat lokální distribucí, která nabízí disk za 499Kč, měli byste asi vědět, že jako jedinou přidanou hodnotu za svůj peníz dostanete krátký film o filmu, který jste možná při troše štěstí stihli o víkendu v televizi. Zbývá už jen otravná protipirátská reklama, která nejde přeskočit a prosté statické menu, za které by někdo zasluhoval pěkných pár pohlavků. Posuďte sami, zda se nevyplatí počkat si nějaký ten měsíc na výprodej…

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky,anglicky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 9. 11. 2006

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace