Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
V jako Vendeta | V for Vendetta | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.03.2006
CZ premiéra: 20.04.2006
režie: James McTeigue
hrají: Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea, Stephen Fry, Joh Hurt

V jako Vendeta: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Posledních 24 hodin pro mě bylo horších než příslovečný den blbec, takže o to víc mě těší, že alespoň comicsový anarchista bratrů Wachowských patřil k mála jejich pozitivům. Druhý trailer je delší, explozivnější, akčnější, nabušenější, zkrátka po všech stránkách –ější... a neselhává. Už to nejsou čtyři hvězdy s odřenými lalůčky, rozpaky z filmového materiálu smíchané s radostí z trailerové vizáže. Nová ukázka vyprovázející Vendettu k březnové premiéře má už maximální parametry sdružené do pocitu plnosti, který vám pravděpodobně zůstane ležet v hlavě jen co odplynou poslední jeho sekundy. Znovu nám sice ničí zábavu příliš televizní marše, okatě studiové interiéry a zvláštně nezvládnuté (tedy ne-tak-cool) záběry na Stephena Reu. Ale okolo těchto mezírek se povaluje samá efektní akce, v níž se Mr. V tu mění ve vytočenou mlátičku, tu v teroristu hlásicího zájmy lidu a často i v nekompromisního pomstychtivce, jenž ee svých krvavých srandiček nikoho nevynechá. Proto hraje Natálka jen druhé housle na víceméně stejném prostoru, co v první ukázce. Svou výbušnou řeč si totiž připravil hlavně maskovaný podrývač systému a John McTeigue s bratry Wachowskými ho chtějí nechat vykecat, pokud možno v záběrech skrze bubínek revolveru nebo s bouchajícím barákem za zády. A já se začínám těšit, ačkoliv si ten maskovaný pošuk nějak přehnaně ujíždí na svém "Véčkovém" podpisu.

V jako Vendeta: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tož dobré to je. Místy i výborné. Nástup je velmi stylový a přiznám se, že drsný pohled holohlavé Natálky jsem schroustal bez většího rozmýšlení (na rozdíl třeba od Keiry v Dominu). Temná atmosféra se line z každého pixelu, záhyby světla v černých uličkách mají svoje kouzlo, ale už při pohledu na „fašistické“ marše se začíná zdát (alespoň mě), že tady není úplně všechno v pořádku. Už se z toho stává u nás na TrailerZone evergreen, ale výprava, lhostejno zda-li v rámci městských zákoutí nebo demonstrací síly plných praporů a klasických totalitních symbolů, znovu evokuje pocit výpravné televizní show. No schválně, zkuste si to srovnat s apokalyptickými výjevy z Matrixu a musíte přiznat, že tohle vypadá spíš jako sdružení statistů kdesi v ateliéru na Barrandově než slezina kdesi v budoucnosti. Což je velikánská škoda, protože omáčka okolo i akce nevypadá vůbec špatně (i když z ní zatím není mnoho vidět), McTeigue se evidentně nechal poučit jak udělat cool nebo efektně přestylizovaný záběr (viz „žlutý frame“ v 01:55), a tak se občas vytasí s efektní bojovou pózou, slušným skokem na pozadí plamenů nebo obrázkem přímo vykradeným z Matrixu, při kterém si na Neovy botasky rozpomene i pětileté škvrně. Okázalé záběry na rotující kudly mi sice zatím nejsou moc pochuti – ostatně, o tom, že McTeigue nebude tak dobrý jako Wachowští s choreografií Yuena Woo-Pinga za zády jsem byl přesvědčen už dávno. Ale protože je samotný trailer sestříhán na jedničku s červeným puntíkem do žákovské knížky, postrčím Vendettu přeci jen směrem k rezervovaným čtyřem hvězdičkám. A nabídnu vám i dva HD linky s ještě vyšší technickou kvalitou. Jen kdyby se každý producent takhle poctivě staral o propagaci svého želízka.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace