Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Utržený ze řetězu | Unleashed | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 13.05.2005
CZ premiéra: 01.09.2005
režie: Louis Leterrier
hrají: Jet Li, Morgan Freeman, Bob Hoskins, Kerry Condon

Utržený ze řetězu: Hudební video


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Videoklipová dobrota pro fanoušky Jeta Li, kteří se nemohou dočkat září. Ostatně divíte se jim? Do premiéry Jetova dalšího francouzského kasaštyku je táák daleko a oni odevšad slyší, jak je tenhle film super a jak se v něm Jet ve spolupráci se starým známým, Yuenem Woo-Pingem (točí teď spolu další film, tématicky podobný Fist of Legend), pořádně odvázal. A ve videoklipu Massive Attack uvidíte, že nikdo nepřehání. V hudebních vypalovačkách totiž není místo na dialogy nebo scény s vnitřním pnutím, takže jsou servírované dvě minuty "jen" sestřihem lákavě vypadajících bitek, ve kterých se to hemží fotogenickými interiéry a vysoce stylizovanými záporáky (maník komplet v bílém, s mačetou na míru). Na první pohled je vidět, že se nejedná o běžnou hollywoodskou produkci, občasné zrychlovačky/zpomalovačky pak bezpečně identifikují francouzskou akční školu, skrz kterou už Louis Leterrier vyexportoval povedeného Kurýra (francouzská premiéra dvojky je už v srpnu!). Takže komu nedošlo už po prvním traileru, že se na nás valí pořádná pecka, tomu to teď Jet vysvětlí pěstí. Stačí, aby si rozepnul obojek a... všechno lítá, co preventivně nezdrhne.

Utržený ze řetězu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Jet Li se konečně vrací na plátna kin. Po hollywoodských zklamáních se vrátil do Francie a opět začal spolupracovat s Lucem Bessonem (potkali se už při Polibku draka). Ten sice v poslední době produkuje čím dál tím horší scénáře, ale příběh Unleashed vypadá až nečekaně schopně a pro Jeta je to unikátní možnost předvést kromě těch fyzických i herecké schopnosti (a např. Hrdina dokázal, že na to rozhodně má). I na akci samozřejmě dojde řada a vzhledem k tomu, že choreografii má na starosti Yuen Woo-Ping a film režíruje Louis Leterrier (Kurýr), znalci už vědí, že se chystá něco velkého. Ti ostatní to uvidí v ukázce na vlastní oči. Akce vypadá úchvatně, ale hlavní slovo tu má budování atmosféry, což se za pomoci hvězdného hereckého obsazení (Morgan Freeman, Bob Hoskins), melancholické hudby a stylových "prostorových" titulků daří velmi snadno. Možná až příliš, protože trailer vzbuzuje dojem, že vše podstatné je v něm řečeno - sestřih je natolik sugestivní, že si z těch kousíčků složíte celou skládanku. Doufejme, že Bessonův scénář je vrstevnatější než se na první pohled zdá, tentokrát se francouzský mág nemůže spoléhat na popcornovou akci jako u Taxi nebo Kurýra. Se vší úctou k jeho schopnostem se tak modlím, aby to vyšlo, protože Jet Li si podobně zajímavou roli bezesporu zaslouží a všechno zatím nasvědčuje tomu, že by se mohlo zadařit.

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace