Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Twilight sága: Nový měsíc | Twilight Saga: New Moon | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.11.2009
CZ premiéra: 26.11.2009
režie: Chris Weitz
hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Ashley Greene, Nikki Reed, Jackson Rathbone

Twilight sága: Nový měsíc: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

První plnohodnotný trailer, nečekaná radost a spousta zajímavých poznatků. V kontextu celé ságy a s přihlédnutím k laťce, nastavené nízko prvním dílem, poznatků veskrze pozitivních. Traileru se totiž ujali schopní lidé, a tak se za podpory důvěrně známých chorálů dereme mezi řemeslně nejvytříbenější upoutávky posledních týdnů. Snad poprvé „twilightovské“ video adekvátně graduje, zrychluje tep a perfektně využívá zpomalovaček i dramatických vrcholů. Jít o bitvy kosmických lodí nebo třeba jen Toma Hankse pobíhajícího mezi památkami, nedalo by se o čtyřech hvězdách pochybovat (i tak je fajn podívat se do jiných kulis, než jsou dřevostavby a les). Jenže jsme v Novém měsíci, kde i slušní herci parodují sebe sama a musí bojovat s naprostým antitalentem fešáků, co si až příliš často sundávají tričko. Cílová skupina má zjevně jiné potřeby než fandové drtivé většiny blockbusterů, a tak se tvůrci nestydí ani za srandovně renderované chlupáče a jiné digitální zhůvěřilosti. I fanatici do Harryho Pottera by takové zacházení nepřešli bez naštvání, holčinám zakoukaným do Edwarda ale asi bude stačit rozepnutá košile a psí oči Kristen Stewart.

MZ SKALPEL TRAILERU K PŘEČTENÍ ZDE

Twilight sága: Nový měsíc: Sneak Peek


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Seznamte se s Jacobem Blackem! Aneb přišel den, kdy se vlhčí část obecenstva přesune od vzývání Roberta Pattinsona k adoraci Taylora Lautnera. Nejkrásnější muž světa, jak byl Pattinson ocejchován v jedné z nedávných anket (po zhlédnutí některých obrázků z traileru se jí asi nahlas vysmějete), se musí stáhnout do ústraní, protože jeho Edward se s Bellou bolestivě rozloučí. Víme to přinejmenším z minulého teaseru. Jeho místo zaujme Jacob Black, věčně polonahý chlapík specializující se na parkour po stromech a souboje s dalšími sličnými exhibicionisty. Jacob je in, Edward mizí v dáli. I proto Sneak Peek prokládají propagační řečičky Taylora Lautnera, nějak zásadně tím ale video neodtahují od klasických trailerů. Leutnerovy sliby a vábení totiž klip poměrně pohání, gradují zároveň s ním, takže relativně funguje i závěrečné hudební burácení a pokus o smrtící akční koláž. Základní parametry filmu samotného se jinak nemění (ó jaké překvapení) a Stmívání se jen ztěžka odlepuje ode dna současné ambiciózní popcornové produkce. Můžeme se tu dohadovat o věcech, které se už probíraly snad v deseti různých diskuzácích, můžeme znovu křížit názory, podle kterých je Stmívání směšný a řemeslně nezvládnutý shit, s nadšeným rykem fanynek. Jenže asi by to zase nemělo cenu. Proto pouze zmíním, že triky jsou zcela objektivně k zblití a ta příběhová vystýlka stále čpí sterilitou, strnulostí a celkově působí silně nevábně. Bojím, bojím, čím dál víc.

Twilight sága: Nový měsíc: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

To nám ten den pěkně začíná. Pro člověka, který o fenoménu Stmívání slyšel pouze z vlaku a skončil tím, že si prohlédl plakát k prvnímu dílu a rozumně konstatoval, že ho nikdy neuvidí (nemá důvod, polonahých teenagerů najde dost i u bazénu), musí být podobný teaser docela šokují. Ano, mluvím pochopitelně z vlastní zkušenosti. I nehledě na tohle zděšení, o čem vesmír Stmívání vlastní vypráví, lze bohužel konstatovat, že tenhle teaser je zábavný asi tak jako pokusy trefit v úplně tmě klíčem do zámku ve dveřích od bytu, když se vám chce opravdu hodně na záchod. Koncepční mdlost bez výrazu a chuti postrádá jakoukoliv snahu být výsekem z dramatického celku, kde se hrdinka rozchází se svým emo-upířím přítelem a v lese ji potká dredař s červenýma očima, což jí (potom, co přožila) není vůbec divné. Ne, beze srandy. Na to, jaký mělo první Stmívání úspěch a po jaké cílové skupině se dravě sápe, je s podivem, jak odfláknuté promo (odfláknuté i na teaser) nám tvůrci předkládají. Není tam chytlavá písnička, která pojede za pět měsíců s velkou vervou na MTV, není tam sled úchvatných záběrů, který by měl diváka vydráždit. Je tam prostě jenom jeden neherecký sestřih zahraný prakticky v tichosti a potom digitální vlkodlak, který je prostě… digitální. Ano, bezesporu to davům uctívaček kultu Stmívání postačí a budou hýkat nadšením, jak je to všechno dokonalé, skvěle to do sebe zapadá a tak všelijak podobně. Dámy, užijte si to, já vyrážím k bazénu :-).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace