Sláva: V.I.M.davidbPo bitke veliaci generál Konfederácie Johnson Hagood vrátil telá ostatných dôstojníkov Únie, ktorí zomreli, ale Shawovo nechal tam, kde bolo, na pochovanie v masovom hrobe s čiernymi vojakmi. Hagood povedal, že „keby [Shaw] velil bielym jednotkám...“, vrátil by Shawovo telo, ako to bolo zvykom pre dôstojníkov, namiesto toho, aby ho pochoval s padlými čiernymi vojakmi
Hoci toto gesto Hagood zamýšľal ako urážku, Shawovi priatelia a rodina verili, že je pre neho cťou byť pochovaný so svojimi vojakmi. Jeho otec verejne vyhlásil, že je hrdý na to, že jeho syn bol pochovaný s jeho jednotkami, čo zodpovedá jeho úlohe vojaka a križiaka za emancipáciu.
Frank Shaw napísal:
Nechceme, aby jeho telo bolo odstránené z miesta, kde leží obklopené jeho statočnými a oddanými vojakmi. ... Nevieme si predstaviť svätejšie miesto, ako je to, kde leží, medzi svojimi statočnými a oddanými nasledovníkmi, ani si pre neho priať lepšiu spoločnosť. – akú má telesnú stráž!
Diskuze k filmu To nic, drahá
příspěvky
Napsat příspěvek
Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
TOP Diskuze
96Téma: Výpravná fantasy Odyssea míří do kin, zvládne Nolan pokořit miliardu? 45Rychle a zběsile: Re-Release Trailer po 25 letech 50Spielbergův Den odhalení kina nezválcoval, na rozdíl od hororů skončí ve ztrátě 29Ridley Scott se chce vrátit k Vetřelcům 28Spider-Man: Zbrusu nový den: Trailer 2 14Téma: MovieZone vs. sci-fi od Spielberga aneb je Jurský park lepší než E.T.? 14Sláva: V.I.M. 44Den odhalení: Recenze 12Téma: Všechno, co víme o novém Spider-Manovi s Hulkem a Punisherem 9Shrek 5: Teaser 2

Zrovna jsem se na ten dil koukl o vikendu znovu a je to fakt bida. Dil uplne o nicem. Nejhorsi dil napric vsemi tremi herci.