Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Libertin | The Libertine | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 25.11.2005
CZ premiéra: 20.04.2006
režie: Laurence Dunmore
hrají: Johnny Depp, John Malkovich, Samantha Morton, Rosamund Pike, Richard Coyle

Libertin: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

John Wilmot se vrátil, aby se znovu vysmál puritánům. Protentokrát už v plnohodnotném traileru, jenž sice není tak plnohodnotný, jak bychom si o mrazivém odpoledni představovali, ale i tak stojí za chvíli ostražitosti. Hned v jejím počátku byste si měli rozhodnout, jak moc se vám protiví zjištění, že se tvůrci drží provařené výstavby teaseru pevněji než mlékožíznivý kojenec matčina prsu. Po první minutě by mnozí z vás tenhle trailer možná zavrhli, protože v podstatě nedělá nic jiného, než že vkládá ke každé scénce z teaseru po dvou třech nových záběrech, ale z pozornějšího průzkumu vyvstane hned několik zajímavých zjištění. Tím nejzjevnějším je zvláštně přestylizovaná temnota, z níž pomocí obláčků mlhy, sychravého počasí a obličejů ukrytých v příšeří režisér Laurende Dunmore ani na vteřinu nevypadne. Na dvouminutovém prostoru mě ovšem mnohem víc mlátil do zorniček jeho specifický formální přístup, kdy je s kamerou bez ustání přilepen na tváře svých herců, což ve stísněných kulisách Libertine velmi výrazně přibližuje divadelní inscenaci. A to pro dnešek nemyslím jako invektivu odkazující k Producentům nebo Na dotek, ale jako bezpříznakový popis puntičkářsky aranžovaných scén v exteriérech (viz prostřední frame) kombinovaných s herci klábosícími pár cenťáků od objektivu kamery. Přidejte si k tomu výbornou finální montáž na téma „nechci abyste mě měli rádi“ a vyleze vám na svět poctivá ukázka za tři hvězdy. Ačkoliv jste spoustu z jejího tajemství už dávno odhalili.

Libertin: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Minutu dvacet dlouhý teaser si zapamatujete hlavně kvůli (už v profilu zmíněné) nálepce „nejkontroverznější film roku“. Tyhle kontroverze známe – divný člověk dělající divné věci, a pak můžeme klidně skončit u usedlého filmu krotšího než Kolja smíchaný s Polárním expresem. Snad to nebude tenhle případ, kdy bychom se o kontroverznosti Libertine měli dočítat v každém druhém deníku, jen ne na plátně... teaser nám v tom bohužel příliš nepomůže, protože vzhledem ke své miniaturnosti a temnosti toho poví míň než reklama na aviváž s příchutí alpského kvítí. Z ukázky vystupuje snad jen výrok krále Malkoviche, že by pro něj Rochester měl představovat stejnou hvězdu, jakou zosobňoval Shakespeare pro královnu Alžbětu. V tom se asi sekl, vzhledem k tomu, že zbytek ukázky naplňují zděšené výkřiky obecenstva, vybídky k Rochesterově popravě, zmatené blouznění Samanthy Morton a pak už jen závěrečná koláž, která se snad ani nepokouší navodit dojem coolóznosti, ale jen lehce zatemni mysl a napálí do vás onu kontroverzi. Vepišme si ji za uši, a pak ji s Deppem a spol. bez okolků zkonfrontujme.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace