Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Fontána | The Fountain | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.11.2006
CZ premiéra: 08.03.2007
režie: Darren Aronofsky
hrají: Hugh Jackman, Rachel Weisz, Ellen Burstyn, Sean Gullette, Cliff Curtis

Fontána: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Je zvláštní, že film, který v zámoří dost pravděpodobně propadne, přináší jeden z nejočekávanějších trailerů letních prázdnin. Éra internetu je holt plná paradoxů a juchání ortodoxních fanoušků Darrena Aronofského – v rámci mainstreamového publika pořád minoritní skupiny – patří k jistojistě k jedním z nich. Fontána ale může leccos změnit, jelikož Aronofského opus magnum rozevírá náruč do takové šíře, že snad nikdo, kdo alespoň jednou usedl před stříbrné plátno, nemůže odolat. Nesmrtelnost a příslib věčného bytí vábí v ohromujícím obrazovém aranžmá, které by, pokud doopravdy stálo jen deklarovaných 35 milionů dolarů, mělo donutit všechny Singery a Peterseny k zamyšlení, kam že se ztrácejí všechny peníze z jejich rozpočtů. Fascinující vizuální pouť si v sobě ovšem samozřejmě nese i pálivou myšlenkovou zátěž – jednak neokoukanou, jednak srozumitelnou pro všechny z nás, kterým Všemohoucí nenabídl nesmrtelnost a přízeň Rachel Weisz. Nedumám nad konkrétními významy jednotlivých výjevů, protože tuhle švandu si můžu nechat do kina a na meditování (s pivem v ruce :-) po závěrečných titulcích. S trailerem v počítači mi bohatě stačí příslib podívané, pro níž běžné škatulky pozbývají na významu, vyvedený navíc jako další z luxusních důkazů o tom, že i filmová upoutávka zná svojí mistrovskou podobu. Tolik nápadů, tolik úžasných pasáží, tolik tajnosnubných okamžiků v tak dobře namíchaném koktejlu, kde vám hudební gradace rozmašíruje slabiny... lepší pozvánku na hypnotickou výpravu časem i prostorem si snad ani nelze na parný víkend přát.

Fontána: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Pokud čekáte, že vám teaser odpoví na tu hromadu otázek, která vám vyrašila v hlavě, budete pravděpodobně hořce zklamáni. Půlminuta není málo, ale tvůrci ji místo konkrétnějšcíh náznaků pouze vyplňují hrstkou efektních obrazů beze slov a bez hudby (jen občas někdo začne mlátit do tamtamu ;) a prokládají je titulky typu „1 Man… 1 Quest“. Na podobné teasery jsem tu zvyklí a většinou je smeteme ze stolu dřív, než byste řekli Hugh Jackman, ale tenhle má něco, co vás beznadějně upoutá, ale v podstatě vůbec netušíte, jak to pojmenovat. Co pojmenovat lze - hodně zajímavě působí ilustrace jedné postavy či situace v různých časových obdobích – viz. jezdec na koni na popředí vanhelsingovsky modelovaného hradu a v zápětí jízda stříbrným žihadlem pod unaveně sklopenými lampami na popředí osvětlených mrakodrapů… Záběrů nám nebylo naděleno mnoho, moc brzo je tedy na polemizování o tom, co nám to Aronofsky chce vlastně sdělit. Jeho letmá třicetivteřinová audiovizuální fasáda na mě však udělala velký dojem a Fontána se pomalu, ale jistě prokousává do mého žebříčku nejočekávanějších filmů.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace