Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Fontána | The Fountain | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.11.2006
CZ premiéra: 08.03.2007
režie: Darren Aronofsky
hrají: Hugh Jackman, Rachel Weisz, Ellen Burstyn, Sean Gullette, Cliff Curtis

Fontána: DVD


ikona
Cival
 

Debaty o tom, jestli je Fontána dílem filozoficky hlubokým nebo rádoby spirituálním, už mi přijdou poněkud vyčpělé. Polemika se rozhořela mocně okolo premiéry v kinech, kdy proti extaticky nadšenému táboru (především ze sítě) orodovaly zamítavé pohledy kritické smetánky zastoupené třebas Vojtěchem Ryndou či Alenou Prokopovou. I my na MZ jsme se do sebe lehce pustili, nositele „té vaší pravdy“ proto najdete v mediálním prostoru poměrně snadno. Nikdo se asi neodváží podskočit šest hvězdiček, které zajišťuje audiovizuální perfekcionismus dvojice Aronofsky – Mansell. Zda se ovšem sápat až po maximálním hodnocení, to musíte posoudit sami.

Bonusová sekce sestává ze dvou položek. První je miniaturní, přesněji řečeno čtyřminutová, pojmenovaná Život na lodi. Obnáší přesně to, co slibuje v názvu: Krátké posezení s božanem Jackmanem, který vegetuje na svém svérázném kosmickém plavidle. A pak tu máme rozsáhlý materiál mapující natáčení – cosi mezi lyrickým making of a psychedelickým pohledem za kulisy. Prostě úlet, v němž rezonují hypnotické zvuky, kamera proplouvá prostorem a my se jen jednou za minutu dozvíme nějakou informaci (v pravém smyslu tohoto slova). Atmosférický dokument každopádně souzní s filmem samotným, protože se v něm nemlátí verbální sláma, ale šahá se do podvědomí, do pocitů, které vyvstanou, když vás vtáhnou kulisy Aronofského vesmíru. Obejdete se možná bez českých titulků (i když, rozhovoru Rachel Weisz se svalnatým Jackmanem není, upřímně řečeno, občas moc rozumět), ale asi ne bez antidepresiv.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky a anglicky
Titulky: české...
Cena: 399,-
K mání od: 16. 7. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace