Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Šifra mistra Leonarda | The Da Vinci Code | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.05.2006
CZ premiéra: 18.05.2006
režie: Ron Howard
hrají: Tom Hanks, Jean Reno, Audrey Tautou, Ian McKellen, Alfred Molina

Šifra mistra Leonarda: Japonský Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak se Howard přeci jen dočkal. I trailer pro jeho Šifru si u nás vyslouží čtyři hvězdičky. A to, považte vážení, přestože má japonské titulky, srandovního hlasatele a pouze nízkou kvalitu (thanx to uživatel Sinner). Vykrádat se holt vyplácí. Konstruktéři téhle ukázky nešli při svém plagiátorství kdovíjak daleko, zaskočili si jen ke Clintu Mansellovi na soundtrack Rekviem za sen a přihodili trochu těch chorálů z Bayova Islandu. Vylezla z toho řádně našlehaná ukázka, která sice převážně kombinuje známé záběry, ve výsledku z nich ale destiluje mnohem akčnější a napínavější potvůrku. Ne že by mě ten konvenčně vyhlížející megahit začal najednou vábit, ne že bych si zvykl na topornost Audrey Tautou, ale s ohulenými repráky mi konečně sedí alespoň nějaká ta ukázka. Rytmicky zvládnutý střih sice plně těží ze svých předchůdců, do „kloních“ sborů je dokonce nastřižen výkřik v úplně stejný moment jako v prvním teaseru na Ostrov, pro jednou to ale autorům odpustím a zůstanu jakž takž spokojený. Takže, nazdar bazar v kině. Třeba mi alespoň pak vyvrátíte moji hypotézu, že většina čtenářů knihy už je beztak rozhodnutá, jestli se jim bude filmová Šifra líbit, nebo ne (aneb zapřísáhlí odpůrci plivají na milovníky). V tomhle smyslu jsem rád, že vlítnu do sálu zcela neposkvrněn.

Šifra mistra Leonarda: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Může se to zdát neuvěřitelné, ale do premiéry Da Vinciho už odtrhnete jen dva listy z kalendáře (pokud máte ten stejný, co já :-). Ron Howard nám přesto ještě nepodsunul ukázku, která by oflambovala naše bulvy a pak je podávala ve stylu Hannibala Lectera s tím nejlepším francouzským vínem... zkrátka bylo co napravovat. První velký trailer rozcapený přes dvě minuty si sice už po prvních sekundách vypůjčuje Mansellův motiv z Rekviem za sen, dojmy z něj však stále setrvávají až za teaserem č.2, jenž jsme před časem možná o tu jednu „pěticípku“ podhodnotili. V novém klipu si mnohem víc času vymínil Ian McKellen, opakující ty nejdůležitější věty (snad už i slogany) od minula, Tom Hanks do toho přijímá samé nezáviděníhodné telefony v obligátním stylu „Doktore, jste v nebezpečí!“, a Audrey Tatou bych sice hnedle zulíbal, ale taky i připlatil lekce herectví. Nových záběrů překvapivě není mnoho, resp. těch stěžejních nových záběrů mnoho nepřibylo, páč jim zabírá plac McKellenova bílá kštice a Hanksovo přednášení o roli symbolů v historii lidstva. K traileru možná můžeme nalepit přívlastky jako subtilnější, akčnější nebo svižnější, ale určitě ne lepší (už ty fragmenty z honičky za moc nestojí). A upřímně řečeno, pocit, že Howard vlastně nemá čím lákat, ve mně už férově zahnívá. Snad je to jenom kaz upoutávek...

Šifra mistra Leonarda: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Nerad bych tu vzbudil nějaké falešné dojmy, třeba ten že se mi nelíbí pomalu stříhané trailery. :) S Da Vincim se to ale má trochu jinak. První teaser mě docela navnadil (narozdíl od kolegy, který knižní předlohu přečetl popředu i pozpátku), ale o to víc jsem byl zvědavý, jak moc Ron Howard "zaruluje" v opravdovém traileru. Columbia Pictures mě ale podrazila a místo toho vydala teaser číslo dvě, který se ovšem už při prvním ohledání tváří jako trailer (ostatně má 2 minuty 30 vteřin). Jako nudný, natahovaný a rozpačitý trailer, pokud vám vybrat nějaká zpřesňující přídavná jména. Nechápejte mě špatně, ale pokud máte v obsazení řadu hvězdných jmen a plýtváte stopáž pomalými prolínačkami a nájezdy na nejrůznější památky (vím, že mají ve filmu svůj smysl, ale v traileru je jejich funkce nulová, jen podbarvují zdlouhavý audiokomentář Iana McKellena), pak jste buď blázen, nebo moc dobře víte, že nemáte čím triumfovat. Ve chvíli kdy se ukázka překlopila do své druhé poloviny jsem bohužel začal uvažovat o druhé možnosti, protože Tomu Hanksovi sice nový účes sluší a Jean Reno sice stárne, ale vrásky se mu usazují na správných místech, ale ani jeden z nich nedokáže z traileru vyhnat onu rozpačitost... Howard servíruje naprosto frigidní záběry, které místy vypadají skoro jak z televizního archivu a vy při pohledu na běžícího staříka tak nějak odmítáte uvěřit, že by tohle měl být favorit nadcházející sezóny. Finální sestřih nás dotáhne horko těžko na tři hvězdičky, ale opulence se kterou tvůrci svoje dítko představují je tváří v tvář oněm záběrům dost křečovitá. Možná ale celá ukázka vznikla jen proto, aby upozornila na stránky s nejdebilnějším jménem sezóny - www.sodarkconofman.com, na kterých však nenajdete promyšlený web plný hádanek, ale jen unylou prezentaci od Sony s odkazem na trailery. Smutné.

Šifra mistra Leonarda: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Takové teasery nemáme na TrailerZone rádi. Trvají dvě minuty a jejich výpovědní hodnota nemá větší váhu než smítko prachu na poličce. Jediné dva důvody, proč někdo něco takového pustil ven, mohou být následující: Za prvé, premiéra je symbolicky ode dneška přesně za rok (mimochodem, přesně ve stejné datum jako Epizoda III ;) a za druhé, Howard chce s dostatečně velkým odstupem dostat diváky do víru dění a nepřímo je přinutit, aby na jeho velkou filmovou událost přišli náležitě vzděláni. Trochu to smrdí smlouvou s knižními vydavatelstvím, které jistě před týdnem horlivě tlačilo do tisku pár tisíc nových svazků (kousek, který jsem si včera přinesl domů, už na sobě mimochodem má červenou poznámku o natáčení filmu, takže informační kanály pracují rychle ;). Ale abych se vrátil k samotnému teaseru. Nejdříve nebudete vědět, která bije a průlety mezi jakýmisi prasklinami vám mnoho nápověd nepřinesou. O to se postará až komentátor, který tajuplným chraplákem začne poodkrývat tajemství pradávné šifry a když už to celé trvá moc dlouho a začíná být čím dál tím zjevnější, že tady se na digitální triky moc peněz nepadlo, prasklinky fešně vytvoří plátno Mony Lisy. Následuje povinný výčet herců a tradá, šáteček, konec zvonec. A dvě minuty v tahu. Tak si to užijte...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace