Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Terminátor: Temný osud | Terminator: Dark Fate | 2019
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 31.10.2019
CZ premiéra: 01.11.2019
režie: Tim Miller
hrají: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Mackenzie Davis, Natalia Reyes, Gabriel Luna

Terminátor: Temný osud: Ruský IMAX trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

V macatém IMAX traileru toho vidíme opravdu hodně. Ne že bych od toho zvládl odtrhnout oči... ale ten návrat ke scéně z prvního traileru bohužel není kdovíjak úžasný. Trikově jsme bohužel příliš kupředu nepostoupili a to je veliká chyba. Koneckonců už digitální pojetí akce v prvním Deadpoolovi patřilo k největším slabinám tohohle velehitu, nebylo to ale kupodivu nízkým rozpočtem, ale prostě necitlivostí Tima Millera v nakládání s vizuálními efekty. To obrazové podání je prostě až příliš digi a greenscreenově umělohmotné, než aby rvalo koule, a bojím se, bojím, že to bude nemoc celého, jinak snaživého blockbusteru. 

Terminátor: Temný osud: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jako sci-fi blockbuster z roku 2019 to vlastně vypadá v pohodě. Ale jako film, který chce na vázat na Terminátora 2, to bohužel pořád trochu bolí. Kráčet v Cameronových šlépějích zkrátka není jednoduché a Tim Miller zatím není dvakrát úspěšný. Jasně, je tu původní Sarah Connor a Arnold vypadá ve formě. Celý mexický úkrok ale dvakrát netáhne a pořád omílaná scéna na dálnici dnes nikomu zrak nevytře. Chtělo to výrazně přitlačit na fyzičnosti a méně se hrnout do 21. století k epickým atrakcím. O těch byl přeci Terminátor jen v omezené míře a čtyřka a pětka jasně ukázaly, že na nich tahle série nestojí. Uvidíme, jak se slabší kampaň projeví na tržbách. Osobně hádám další průšvih, i přes veškerou střihačskou snahu mi totiž čelist na podlahu prostě nepadá.

Terminátor: Temný osud: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pro mě není rozhodující, že film bude eRko a že tedy bude vůkol cákat trocha té digitální malinovky. Mnohem podstatnější je pro mě materiál, který určitě spoustu věcí tají a velmi pečlivě se vyhýbá momentům z prvního teaseru, které budily rozpaky - celkově ale působí prostě o level líp. Jako docela sebejistý návrat k terminátořím kořenům, který kupodivu netáhne ani další trikově a mechanikou vylepšená kráska, ani šedovlasý Arnie, ale drsňačka Linda Hamilton. Ta si vystačí s pár slovy, jež cedí úsporně přes pysky, ve výsledku to ale v kontextu nastolené atmosféry funguje na výbornou. Neříkám, že to bude dobrý film. Říkám, že teď máme alespoň naději. 

Terminátor: Temný osud: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Vlastně mě baví obě verze, to eRko i tahle mírně zkrocená sonda do světa nového Terminátora. Za Millerovým pokusem znovu oživit zašlý lesk endoskeletonů vidím trochu srdíčka a za mladou i starou Connorovou zas Cameronovo vměšování. A kdo jiný by měl tuhle sérii poslat k čertu než sám Cameron. Když před lety chválil Genisys, něco ve mě umřelo, ale jeho zapletení se s Dark Fate a přeskočení všech sequelů na sever od dvojky naznačuje, že dostal rozum. Tak snad není příliš pozdě a přijde s nějakým kapitálním nápadem, který ten vyumělkovaný vizuál a nepříliš přesvědčivé nové modýlky (terminátorů) přehluší. Tak nějak věřím, že z toho bude ucházející řemeslo, a vlastně i doufám v nový pohled na Skynet. Takový, co se nebude honit za lacinou senzací jako Genisys, ale nabídne skutečně dovětek ke dvojce. A jestli z toho Cameron nebo jeho kamarádi budou chtít uplést hned další trilogii? Všeho dočasu... při Jimově piplání se s Avatarem bych se toho stejnak nemusel dožít. Tomuhle ale ještě šanci dám - kdyby jen kvůli vousatému T-800 a Sarah s raketometem. Když už z kopce, tak v záři velkých explozí.

 

 

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (38)

Terminátor: Temný osud: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

V roce 2015 Hollywood pohřbil Terminátora, v roce 2017 Vetřelce a v roce 2018 Predátora. Co přijde dál? Zatím to vypadá, že se letos Terminátor (pro jistotu) pohřbí ještě jednou, protože první teaser "šestky" budí zhruba stejné nadšení jako špatně vybraná první fotka. Tim Miller sliboval zemitý comeback, který bude mít přísně cameronovské kořeny, já tu ale vidím spíš mizerný digifest, jemuž zoufale chybí hloubka a nosné postavy. Jasně, mluvíme tu o rozjezdovém teaseru, v němž je Arnie (určitě zcela záměrně) v jediném záběru. Problém ale spočívá v tom, že Miller nenabízí nic jiného, a že vlastně není zas tak cool ani Sarah Connor. Proč se na to nešlo temněji, třeba s jejím voice-overem a sázkou na atmosféru, spíš než na velkou akci ve tmě? Moc tenhle zmatený přístup nechápu, další trailery ale mají rozhodně co napravovat, protože tohle je tak tak na tři hvězdy.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace