Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tenkrát na západě | Once Upon a Time in the West | 1968
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 21.03.2013
režie: Sergio Leone
hrají: Henry Fonda, Claudia Cardinale, Charles Bronson, Jason Robards

Tenkrát na západě: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Začínáme poněkud rozverně, skoro bych se zavázanýma očima tipoval trailer na Dannyho parťáky, ale už po pěti vteřinách se skotačivost vytrácí a nastupuje legendární nekompromisní harmonikové sólo. Zvedající se klobouk, na jehož lemu se rýsují oči Charlese Bronsona, ...výstřel a klid... Přeladíme na jinou Moricconeho skladbu, oslavujeme příchod dámy do města. Zazní další výstřely a nastupuje čtveřice pistolníků za hromových tónů, které každému smrtelníkovi vyloudí na zádech mrazivou krůpěj. A to jsme teprve na začátku... Tento trailer je zářnou ukázkou toho, kolik zmůže pouhá ochutnávka melodií, které postupem času uzrály v legendy a úspěšně se tak daří zakrýt fakt, že jde jinak o ukázku poměrně chaotickou. Vypitý hlas v pozadí nicméně správně připomíná, že přichází film od režiséra, který „dal divokému západu novou tvář“ a i když to tenkrát lidi příliš nevzalo, tenhle film dozrál do podoby nestárnoucí klasiky a korunovaného krále westernů všech dob. A pokud mu snad někdo šlape na paty, je to pouze jiný film od Sergia Leoneho – Hodný, zlý a ošklivý.
Vraťte se na chvíli do doby, kdy zpocená Claudia Cardinale byla absolutním sexuálním symbolem, Henry Fonda zabíjel s klidnou rukou a bez výčitek a kdy spravedlnost a pomsta šly ruku v ruce bez odboček po hořké cestě smrti. A poznejte nechladnějšího hrdinu Západu, který si v životě vícekrát nasadil klobouk, než promluvil v souvislé větě – mistra Harmoniku.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace