Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tango a Cash | Tango & Cash | 1989
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.12.1989
CZ premiéra: nestanovena
režie: Andrej Končalovskij
hrají: Sylvester Stallone, Kurt Russell, Teri Hatcher, Jack Palance

Tango a Cash: V.I.M.


ikona
imf
kurt russellsylvester stallonetango a cashvim
Boží buddy jízda. 

Naše encyklopedie akčních 80. let je zpátky a tentokrát jsme vám na zkoumání přivezli něco obzvlášť lahodného. Hláška o nejlepší policejní dvojce ve městě je něco, za čím si budu stát a to i přesto, že ve stejném roce se po filmovém Los Angeles podruhé proháněli i Riggs a Murtaugh (v tomhle městě je přepolicajtováno). Tango a Cash se jim totiž minimálně vyrovnají a hlavně jdou na věc trochu jinak, hodně ve stylu Posledního skauta.

Není totiž buddy movie jako buddy movie a když se vám před kamerou sejdou dvě velké hvězdy a za kameru posadíte ruského režiséra, musíte být buď blázen nebo vizionář. Warneři tenkrát naštěstí platili za to druhé a tak vzniknul explozivní akční film, ve kterém Sylvestera Stalloneho skvěle doplňuje ukecaný Kurt Russell a hláškami nabitý scénář Randyho Feldmana. Sly byl tenkrát bezpochyby větší hvězdou a vydupal si dokonce i totálně macho úvodní scénu s náklaďákem (totálně vykradenou ze starší Police Story Jackieho Chana), ale kontrast mezi hlavními postavami z něj snad na chvilku udělal i velmi dobrého herce.


Tango a Cash skutečně přinášejí o dost víc než bezpohlavní akci a silácké řečičky. Humor je všudypřítomný, jezdí se tu v obrněných dodávkách jak vystřižených z Mad Maxe a Teri Hatcher to tu nebezpečně sluší. Samé lepší důvody proč se u Tanga a Cashe stavit na kafe, zvlášť pokud jste fandové akčních třaskavin a tahle se vám doposud vyhýbala. Bez Smrtonosné zbraně by možná tenhle žánr neexistoval, bez Posledního skauta by to nedotáhnul takhle daleko, ale bez Tanga a Cashe... to by prostě byla nuda. Kdo viděl, ten chápe, kdo neviděl, ten přichází o víc než si možná myslí. A nikdy se nedozví, co znamená FUBAR. :) (kdyby vám plakát filmu něco připomínal, vězte, že nejste sami)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace