Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Světová válka Z | World War Z | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.06.2013
CZ premiéra: 27.06.2013
režie: Marc Forster
hrají: Brad Pitt, Matthew Fox, David Morse, Mireille Enos, James Badge Dale

Světová válka Z: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

V kontextu letních blockbusterů to vypadá dobře. Zatraceně dobře... protože zatraceně velkolepě. Nevadí mi kolísající úroveň digitálních efektů, nestíhá mě v upoutávkách nudit ani rodinný rozměr, odhrkávaný jen podle klišé a na neutrál, dokonce se obejdu bez toho, aby Brad Pitt naplno roztočil své herecké dynamo. Univerzál Marc Forster totiž oslňuje měřítkem, baví dynamikou a žene se do překvapivě energického mumraje, ve kterém je každý digitální pixel vyvážen miligramem kinetiky. Díky tomu ambiciózní látka vyznívá jako megabiják, jenž se vyplatí vidět na velkém plátně... a jemuž ozvěna pravidelně chroupaného popcornu jen prohloubí hlasitou zvukovou stopu.

 

Světová válka Z: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jatka jako z videohry. Ale to vůbec není špatně! Tenhle přístup k zombiekům jsme tu ještě neměli. Světová válka proti nemrtvým, které žravost žene kupředu šíleným způsobem, jaký známe třeba od brouků z Hvězdné pěchoty, je díky tomu přeplněná atrakcemi. Film operuje v maximálním měřítku, takže si můžeme jen pomlaskávat, že apokalyptické výjevy nemusí v rámci spoření spoléhat na srážku dvou herců s jedním namaskovaným ochotníkem, ale můžeme vidět rozklad civilizace v celých epických trikových sekvencích, jaké v rámci subžánru nemají obdoby (finále z Úsvitu mrtvých je proti tomu jen čajíček). Za to velký dík. I když první upoutávka svou stavbou příliš napodobuje poslední Transformers a slušelo by jí víc háčků na osobní dramata postav, zájem i natěšenost rozhodně vzbudit zvládne.

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace