Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Světlo mezi oceány | The Light Between Oceans | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.09.2016
CZ premiéra: nestanovena
režie: Derek Cianfrance
hrají: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz

Světlo mezi oceány: Blu-ray


ikona
KarelR
Michael Fassbender a Alicia Vikander si zahráli v romantickém dramatu, které dokáže okouzlit i pořádně rozhodit. 

Pokud jste viděli Blue Valentine nebo Za borovicovým hájem, dobře víte, že se Derek Cianfrance se svými hrdiny zrovna nemaže. Jeho filmy mívají úchvatně romantické začátky, jen aby se zvrhly v mrazivé peklo, které umí precizně budovat situace z ranku "a co byste teď jako udělali vy?". Světlo mezi oceány není tak brilantní jako trápení Ryana Goslinga s Michelle Williams, na druhou stranu se ale vyhýbá řadě chyb až příliš rozmáchlých "borovic". Zkrátka je to soustředěný nadprůměr, který zase jednou ukazuje, že si Michael Fassbender umí vybrat projekty (už bylo načase!) a že Alicia Vikander nedostala Oscara za svůj půvab.

 

O čem to vlastně celé je? O správci majáku! Právě tuhle osamělou práci vezme Fassbenderův hrdina, jehož trochu pocuchala první světová válka, a myslí si, že jí stráví klidných pár let. Alicia mu ale záhy vysvětlí, že potřebuje ženu a že by o jedné věděla. Což rozehrává malebnou romanci o tom, jak si ústřední duo buduje svůj vlastní ráj na odlehlém ostrově a chystá se na velkou rodinu.

Ano, zní to jako nádherný oddechový biják. Jak ale prokecly trailery (na které ideálně nekoukejte), příběh se záhy otočí nečekaným směrem a pak to udělá ještě několikrát, až vás sejme do tradiční "cianfrancovské" deprese. I ten nejlepší úmysl se ve Světle mezi oceány může proměnit v něco, co člověka následně srazí na kolena. A zatímco hrdinové bojují se svým svědomím, vy se snažíte uhodnout, jak to s nimi sakra dopadne.

Cianfrancova novinka je samozřejmě výborně natočená a celých 130 minut dokáže s divákem hrát (do velké míry) nevyzpytatelnou hru. Je tedy dost škoda, že má kulhající finále, které sice umí být dojemné, ale zároveň je zbytečně uspěchané a málem nepasuje ke zbytku filmu. Cianfrance se s postavami dvě hodiny piplá a dopřává jim spoustu poctivě napsaných dialogů - jen aby se najednou rozhodl, že prostě došel čas a je potřeba všechno rychle vyřešit.

Zas takový průšvih to díky bohu není a Fassbender i Alicia jsou pořád herecky na špičce. Jako celek je tedy Světlo mezi oceány skvělou dobovkou, která se vám zaryje do paměti a budete doufat, že v podobné situaci nikdy nebudete. Jak jsem psal na začátku, Blue Valentine je o úroveň silnější podívanou. Z touhy žít daleko na majáku vás ale Cianfrance vyléčí docela spolehlivě... (7/10)

Americké blůčko má audiokomentář a dva featuretty. U nás se musíme spokojit jen s krásně vypadajícím filmem.

Obraz: 2.35:1 1080p (MPEG-4 AVC)
Zvuk: DTS-MA 5.1 anglicky, česky
Titulky: české
Datum vydání: 18.10.2017
Cena: 268,- (DVD), 448,- (BD)

Za zapůjčení disku na recenzi děkujeme společnosti Filmgame.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace