Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Suprhrdina | Superhero! | 2008
imdb  kinobox
US premiéra: 28.03.2008
CZ premiéra: 24.04.2008
režie: Craig Mazin
hrají: Jeffrey Tambor, Christopher McDonald, Sara Paxton, Leslie Nielsen, Brent Spiner

Suprhrdina: Recenze


ikona
imf
 

Radši bych snědl dva talíře halušek než psal tuhle recenzi. Ne, vážně. Jsou filmy, které vám do prstů místo inspirace nasypou koňskou dávku zmaru. Chcete znovu nakoukat Skálu nebo Transformery, abyste se ujistili o tom, že svět je pořád ještě fajn místo k žití, ale jako na potvoru je má někdo půjčené. A tak jdete psát recenzi. Dneska bez bezpečnostích pásů, jedeme totiž na zpátečku. Sežeňte si led za krk, budete ho potřebovat.


Recenzenti by v případě těchto rádoby parodií měli být tzv. na jedno použití. Jenže jsme malá redakce, takže do toho někteří spadnou dvakrát. Jenže když máte za sebou všechny Scary Movie, Epic Movie a Date Movie, nejde jen o to, že k Suprhrdinovi přistupujete rezervovaně (tj. s bidlem na odstraňování obtížného hmyzu), ale hlavně už od úvodních, mimořádně otravných titulků, jasně víte, co vás čeká. Jediným pozitivem je krátká stopáž (vejdete se do osmdesáti minut, zvlášť pokud z kina ihned po odeznění posledního záběru prchnete), všechno ostatní už patří na seznam duševních chorob.

Ještě před pěti lety se podobné zhůvěřilosti vešly do pětiminutové stopáže na MTV (v rámci Movie Awards) nebo otravovaly v Saturday Night Live, kde ovšem měli scenáristé alespoň trochu talentu a pudu sebezáchovy. Jak by taky ne, musí bavit lidi každý týden, Zuckerovcům stačí znechutit je dvakrát za rok, paměť bývá k divákům naštěstí milosrdná. Dneska je z nich ždímačka podobná Kameňáku. Zatímco Troška měl dost slušnosti, aby to po třeb pokusech vzdal, v Hollywoodu se stejnou ctností vytírají podlahu. Superman je zřejmě na dovolené ve vesmíru a Batman na odvykačce, jinak by ani jeden z nich tuhle katastrofu nedopustil. Skorodebutující Craig Mazin, velký Zuckerův kamarád a jeden z půltuctu scenáristů Scary Movie série, se statečně chopil (digitální) kamery a s partou netalentovaných a neznačkových herců - jedinou "hvězdou" je tu již notně zdevastovaný Leslie Nielsen - natočil Suprpakárnu, u které se neuchichnete ani jednou. A někteří z vás už ji viděli před několika lety.


Nevím, jestli mě zaráží víc, že si Zuckerovci vybírají jedince bez špetky charismatu a talentu (to se odvážím do jisté míry říct i o Anně Faris, hvězdě Scary Movie), nebo že jim prochází takové znásilňovačky jako v případě Suprhrdiny. Vážně to vypadá, že Mazin jel scénu po scéně "remake" Spider-Mana a vkládal do něj, co ho napadlo. Tady by si mohl někdo prdnout, tady při scéně líbání vzhůru nohama hrdina nastaví něco jiného, šup sem, šup tam, ale pořád to drhne? Nevadí - vyrobíme vlastní verzi Wolverinea a Human Torche... to by bylo, abychom z lidí ten smích nevymlátili. Hrubá síla ovšem nepomáhá a toho krpana v hlavní roli budete chtít uškrtit hned jak se objeví na scéně. Dost se divím, že Marvel nebo Sony proti likvidaci svých ikon nebojuje právní cestou, protože tohle už je fakt trochu moc. Mazin se v některých scénách ocitá na úrovni Uweho Bolla, nejen svou neúctou k předlohám, ale hlavně tvrdohlavou snahou o reimaginaci scén z filmů, které stály desetkrát až dvacetkrát víc dolarů. Všechny akční scény tak působí jako špatný vtip a superschopností hlavního hrdiny, jakkoliv jsou dementní, si neužijete ani co by se za nehet vešlo.

Na prostředníčkujícího Papeže nebo mláceného Dalajlámu už jsme si všichni zvykli, ale vážně se ten gag musí opakovat v každém filmu? A proč to zase dohromady nedává smysl? Protože je ten původní pavoučí scénář roztrhán na kusy zoufalou snahou vystřelit si z co nejvíc comicsových adaptací? Myslím, že některé z odkazů a vtipů nechápou ani sami tvůrci, zábavnými je pak pro změnu neshledává vůbec nikdo.


Americkým kritikům studio pro jistotu film vůbec nepromítlo, přesto má u těch významných na Rotten Tomatoes všeříkající nulu. Nejhorší na světě je srážka s blbcem, pamatujte na to, až se budete v multiplexu rozhodovat do kterého sálu zabloudíte. Před stupiditou Suprhrdiny vás totiž nespasí ani všechen popcorn světa.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (32)

Verdikt

avatar1/10

imf

Další z nekonečné řady "parodií" z Zuckerovy dílny. Tentokrát to schytají superhrdinové, Stephen Hawking a hlavně vaše trpělivost. Pro lidi s mozkem nepoživatelné, pro lidi se smyslem pro humor smrtící.Hodnocení redakce

 • avatar4/10

  Spooner

 • avatar7/10

  Gonzi


Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  Ravenhorn

 • avatar1/10

  elar

 • avatar5/10

  novoten

 • avatar2/10

  kryšpín

 • avatar1/10

  acheron

 • avatar4/10

  yeniczek

 • avatar3/10

  vuhu

 • avatar5/10

  beast6776

 • avatar3/10

  Strike

 • avatar4/10

  Fluke

 • avatar5/10

  Sp!der-bite

 • avatar9/10

  popik

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace