Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sucker Punch | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.03.2011
CZ premiéra: 31.03.2011
režie: Zack Snyder
hrají: Emily Browning, Vanessa Hudgens, Jamie Cheung, Jena Malone, Abbie Cornish

Sucker Punch: 4 International Trailery


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ve Francii se snaží o maximální údernost. Trailery se tam stlačily na minutový „tv-spotí“ rozměr. A hned na čtyři různé způsoby se servíruje pásmo efektních momentek, jež rozčísnou poklidný úvod. Někdy je z toho houpavé leporelo, jindy testosteronová kanonáda vjemů, u které si musí každý člověk, který někdy byl natěšeným teenagerem, pomlaskávat. Nových záběrů je spousta a hned dvakrát se v nich doberete úplného finále bitek. Tohle odtajňování vypovídá o dvou věcech: O nějaký příběh a tudíž i spoilerování v pravém smyslu v Sucker Punch prostě nejde. Ukázat nám můžou cokoli a dokud nevidíme kompletní videoklipový tvar, nemusíme se cítit extra ošizeni. Na druhou stranu z téhle taktiky sálá určitá nervozita, zdali se Snyderův biják podaří prodat. Šeptanda se spíš ztišuje, Vanessa Hudgens a její kolegyně veřejný prostor rajcují míň, než by si u Warnerů přáli, takže teď už není na co čekat a co tajit. Dobrá zpráva je to alespoň pro sjížděče všech spotů, které internet vyvrhne na světlo světa…  

Níže jsou umístěny odkazy na avizované další tři streamované trailery na YouTube.

Sucker Punch: Hudební video


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

U rotačních kulometů a elektrických kytar volume až doprava, tak to mají Snyderovi domácí mazlíčkové rádi. Kdo si ani do bluescreenové třetice nezvykne na třikrát přefiltrovaný obraz, extrémní zásyp zpomalovačkami a makrozáběry předmětů plachtících vzduchem (ať už je to náboj z brokovnice v Úsvitu mrtvých, smajlplacka ze Strážců nebo knoflíček z halenky Emily Browning), tomu se ani tentokrát huba do úsměvu neroztáhne. Modří už ale vědí, že Sucker Punch nebude a vlastně ani nemusí dávat valného smyslu. Kombinace šedého sanatoria a pestrobarevných fantasmagorií sice láká na přesah, ale první signální sotva stíhá zpracovávat všechny ty draky, planety, obrněnce, výstřihy a další cukrkandly zběsile topené v teplých pouštních odstínech. Víme, že vlastně nevíme nic, ale rozhodně chceme víc. I za cenu toho, že tenhle fetiš bude mít v celovečerním balení stejně šílené tempo a nám někde uprostřed praskne hlava. Pravděpodobně blahem.

MZ SKALPEL SUCKER PUNCH K PŘEČTENÍ ZDE!

Sucker Punch: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zack Snyder se pozná hned. Dešifrovat jeho rukopis je asi tak složité, jako zjistit, že koukáte na novou konverzační komedii Woodyho Allena. Jeho styl je prostě narvaný trademarky. Ten nejvýraznější vystihuje skutečnost, že až po padesáti sekundách se dočkáte prvního střípku, jenž není zpomalený ani zrychlený. Pak tu máme typické barvy, smysl pro hormonální lákadla a cit pro komponování cool momentek. Všechno na svém místě. Když dozní hudba z traileru, možná se budete ptát, proč nevisí v profilu i pátá hvězda. Vždyť energie a souzvuk muziky s rychlopalnými vizuály vyloženě oslňují. Ale rozjezd tak dechberoucí není, stejně jako prostřední pasáž, v níž se až příliš lehkovážně míchá všechno se vším (roboti, dvojplošníky, seříznuté topíky i zpomalené studie účesů), až se ještě víc blížíme asijským digimasakrům, na které jsem vzpomínal už v minulém popisku. Nikdo nevolá po hloubce – ale nejsilnější magnety, tedy ženy, zbraně a opulentní akce, nejsou po mém soudu podsouvány s takovým důrazem, aby se úplně zastavil dech. Proto by se hodila i nějaká míň povrchní kvalita. Před očima akorát plynou líbivé vizuály, za kterými není cítit nejen příběh nebo hmatatelnější pocit (OK, možná u takové řeže nebudou potřeba), ale ani vyložené „wow“ momenty, pro které by bylo potřeba kurzorem znovu najet na začátek a dopřát si trailerové opáčko. Biják s takovou porcí akce, vyštýlovaných vnad a monstrózních zbraní by přitom mohl divákům vyloženě odstřelovat koule. Že by příště?

Titulky ke stažení ZDE.

Sucker Punch: Comic-Con Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zack Snyder prostě musí mít mentalitu přerostlého puberťáka. Zcela dospělý a vyzrálý tvůrce by asi nedokázal uvést do kin nejprve akční fantasy o animovaných sovách, a pak hned zběsilou digitální řež o šesti pološílených slečnách, které zpod podvazků vytahují obří bouchačky i samurajské meče. Snyder nejprve plní sny dětské, a pak hned touhy nadržených teenagerů, pro něž je kombinace „sexbomba v kalhotkách se samopalem a velký naštvaný růžový robot“ ještě lákavější, než kdyby na internet uniklo video s lesbickými hrátkami kompletního obsazení. Režisér Watchmenů samozřejmě je věren svému rukopisu, takže monitor v mnoha zpomalovačkách zalévají pastelové barvy s převahou oranžové a modré, na všeobjímajícím černém podkladu. Přestože se obnažené slečny všelijak kroutí a jejich pózy jsou freudovsky prokládány vystřikujícím šampaňským, kupodivu není první spot zas-až-tak-sexy, a upřímná zuřivost 300 mu taky chybí. Jsem hlavně zvědav, jak tahle Asií inspirovaná řež (vzpomeňte na Casshern nebo Goemon) zabere na západě. Ale přinejmenším v tomhle importérském ohledu bude Snyder zase za inovátora.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace