Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Strážci Galaxie | Guardians of the Galaxy | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.08.2014
CZ premiéra: 31.07.2014
režie: James Gunn
hrají: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Michael Rooker, Lee Pace

Strážci Galaxie: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Proč je Marvel jediné studio, které si dává záležet na Blu-ray trailerech? Všichni ostatní recyklují kinoupoutávky, u kterých se akorát mění finální datum, comicsoví nadšenci ale na takovou lenost nehrají. I Strážci Galaxie se tudíž chlubí zhruba minutovou upoutávkou, která vedle samotného filmu představuje i bonusy. Bude jich stejně málo jako u posledních marveláckých releasů? Bohužel to tak vypadá. Trailer ale láká na cosi jménem Guide to the Galaxy with James Gunn, tak můžeme začít doufat, že se přeci jen na chvíli vrátíme k několikahodinovým dokumentům, jež kdysi nabízel Jon Favreau.

Strážci Galaxie: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

I vtipný to bude! Klípek přilepený na konec tohohle traileru nabízí dialogový střípek, který je jednoduše fajn. Chemie mezi postavami funguje, pro hlášku není třeba chodit za kopec a díky tomu nemusíme vyhlížet jen tupý popcornový nášup. Podstatou upoutávky je nicméně spousta nových záběrů, které se už nesoustředí na představení jednotlivých charakterů, ale servírují tučnou i zábavnou space-operu, jež utiší náš hlad do příchodu nových Hvězdných válek. Tedy... snad.

Strážci Galaxie: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Radši si ani nechci domýšlet, proč zrovna Britové fasují vážný trailer Strážců Galaxie. Po několika hláškovacích přehlídkách nicméně přichází dramatická space opera (s mluvícím mývalem), ve které musí parta kriminálníků spasit galaxii. Co si z téhle upoutávky máte odnést? Především to, že i kdybyste z Gunnova materiálu vyřízli humorné scény (dojde na ně až ke konci), pořád máte před sebou atraktivní dobrodružnou sci-fi, která se může kasat zajímavými postavami a velkolepým pojetím. Ještě že tak. Docela ale lituju těch pár jedinců, kteří vyrazí do kina s dojmem, že takhle bude vypadat celý film.

Strážci Galaxie: TV trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Strážci prostě vědí. V minulém traileru už refrén Hooked on a Feeling trochu přesluhoval, v tom novém jej proto Star-Lord elegantně utne. K nabušenému traileru ostatně stačí rytmické Ooga Chaka a přihození pár nových záběrů, ve kterých nová marvelovka pořád vypadá skvěle. Syté barvy, libová akce, cool hrdinové... v novém minutovém sestřihu to Strážcům Galaxie zase sekne a šinou si to vstříc nahláškované letní zábavě, které se jen těžko říká ne. Jen na ten Cooperův hlas jsem si ještě úplně nezvyknul, ale James Gunn snad ví, co dělá.

Strážci Galaxie: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Strašná pecka! Hudební zlom ke konci sice může někoho trochu rozhodit, ale před ním se na diváka smějí dvě minuty totálního trailerového orgasmu. Největší zásluhy přitom samozřejmě patří songu Spirit in the Sky, který luxusně vypadající materiál vystřeluje do hvězdných výšin. Téhle partě musí člověk okamžitě začít fandit, ačkoliv ještě třeba Rocket Raccoon nezabírá na úplných sto procent. I takhle ale Strážci Galaxie působí jako ohromně svěží starwarsovské bláznění, které snoubí úderné hlášky s epickými sci-fi výjevy, a ještě do toho stihá vrazit mývala, který si bez okolků větrá rozkrok (2:11!). Marvel na nás zkrátka hází plné hrsti popcornu a servíruje svůj nejstylovější zářez od... prvního Iron Mana? Ať už je to proboha tady!

Strážci Galaxie: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Moc nových záběrů tentokrát nečekejte. Vydatnější trailer Strážců Galaxie snad dorazí co nevidět, tohle je akorát svižné televizní opáčko, který vybírá to nejlepší z prvního teaseru. Star-Lord tedy opět vygeneruje pár zmatených pohledů, jen aby mohla nastoupit nabitá akční koláž, která stále slibuje velké věci. Bez utahanějšího představování hrdinů tak Strážci šlapou o něco lépe. Snad se ale Marvel jinakosti téhle sci-fi nezalekne a bude její krapet rozjívenější humor nadále stavět do popředí. Tahle "banda kokotů" si totiž matoucně obyčejnou propagaci příliš nezaslouží.

Strážci Galaxie: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nejsem unešen. Tohle dráždidlo totiž sice má nějakých sto padesát sekund, tedy rozměry na poměry prvních upoutávek vpravdě monumentální. V jádru jde ale opravdu spíš o teaser, protože celou minutu zabere představení Star-Lorda a zhruba stejně dlouhý časový úsek zaplní prezentace dalších delikventů. I z tohohle poklidného entrée je poznat, že tvůrci mají své postavy moc rádi, i mýval s jakýmsi dřevnatcem budou za cool parťáky a režisér James Gunn nemá problém pohlídat si komediální timing. Bohužel veškerou krmi pro naše popcornové tlamy dostaneme až během střelhbité pársekundové závěrečné koláže (a víceméně jen to, co bylo v patnáctivteřinovém traileru na trailer), a i když jde o materiál věru epesní, posunující marvelovskou fabriku zas o kus dál, snad až k výpravnosti a hi-tech fantasknosti Star Wars, v první oficiální ukázce je toho prostě na těch pět hvězd docela obyčejně málo.

PŘEDSTAVENÍ STRÁŽCŮ GALAXIE: ČEKAJÍ NÁS NOVÉ STAR WARS? 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace