Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Staré báje vikingů | Stara basn: Kiedy slonce bylo bogiem | 2003
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jerzy Hoffman
hrají: Michal Zebrowski, Anna Dymna, Malgorzata Foremniak, Daniel Olbrychski

Staré báje vikingů: DVD


ikona
Shushika
 

První skutečnost, kterou by měl vědět každý, koho upoutá "orožená" hlava na obalu DVD Staré báje vikingů, je, že o vikinzích je film asi ve třetím plánu. Staré báje vikingů se více méně soustředí na slovanské geroje a distribuční společnost Urania přejmenováním zjevně vychází z toho, že na místním trhu to zní víc cool. Slovanská mytologie a hrdinská epika je dosud poměrně nedostatkové zboží a je docela potěšitelné, že polská chasa na sebe vzala nelehký úkol téhle skuliny na trhu využít (viz Zaklínač). Druhý kámen úrazu by mohl spočívat v tom, že se nejedná o film, ale televizní seriál. Když si však odmyslíte fakt, že je to a) z Polska a každý druhý chlapík tam vypadá zakulaceně jako Slávek Jandák b) tudíž se tam mluví polsky (dabing řeší mnohé), c) rozpočet byl zjevně nižší než u libovolného dílu Xeny nebo Herkula, d) triky vypadají jako z Barrandova 60. let, nedopadl výsledek zase tak špatně. Hoffmanovi se celkem daří skrýt "nížiny" rozpočtu ne úplně hloupým dějem, důrazem na etnografické záležitosti (rituály, pohřby), umnou kamerou a vcelku explicitními scénkami, takže kdo neuteče kvůli výše zmíněným odrážkám nebo po první slabší půlhodině, už u do jednoho filmu sceleného seriálu asi zůstane. Minimálně místní uživatel duro ;). Pokud nečekáte něco ve stylu Nispelova Pathfindera, můžete si užít jeden příjemný večer. (5/10 - s tím, že jde o seriál).

Uranie, Uranie, ty zjevně po mnohých kupcích svých produktů netoužíš, co? Nulové bonusy (nepočítáme-li ten, že kopírování zabíjí film) a poměrně nelidová cena zřejmě způsobí, že si Staré báje vikingů do své sbírky pořídí pouze polští exulanti, skalní milovníci fantasy nebo členové skupin historického šermu.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 2.0 - polsky, česky
Titulky: české
Cena: 399,-
K mání od: 5. 6. 2006

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace