Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů | Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.05.2005
CZ premiéra: 19.05.2005
režie: George Lucas
hrají: Hayden Christensen, Ewan McGregor, Natalie Portman

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů: Hudební video


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Tradice hudebních koláží, započátá nářezem Duel of Fates u Epizody I nebude posledním filmem porušena a tak jsme se prakticky tři týdny před premiérou dočkali ukázky, která vyhání očekávání na ještě vyšší stupeň. A přitom v ní neuvidíte příliš nových záběrů, v podstatě jde o nějaké ty parádičky (Obi-Wanův vlastnoruční katapult ze stíhačky), popř. repliky, v zásadě ale nic, co by vás mělo rozhodit. Výjimkou je ovšem samotný závěr, ve kterém šikovně poskládané záběry z předchozích Epizod připomenou nevěřícím Tomášům, že Anakin byl... vždycky svině. ;) Williamsova nová hudba je plná sborů, ale i když je hodně starwarsácká (místy podobná Duel of Fates snad až příliš, ale to bych klidně pokládal za záměr), budu si muset chvilku zvykat. Ukázku doprovází jenom hudební složka, kterou občas proříznou dialogy, zvuky jsou komplet vyhozeny, aby nerušily Williamsovo dílo. A abych nezapomněl, je tu slušný počet nových záběrů z očekávaného souboje století (Obi-Wan vs. Anakin), a nemohu si pomoct, vzpomněl jsem si při tom na Civala, kterému se zdály už v předchozích ukázkách poněkud statické. Nevím... Star Wars nikdy nebyly o přílišném tajtrlíkování (i když účast Raye Parka v Epizodě I hodně prospěla), vážně doufám, že to Lucas nezkazí. Záběry na vesmírné souboje vypadají oproti zmíněným soubojům snad až příliš dravě, ale to je v drtivé většině práce fachmanů z ILM. Inu, nezbývá než věřit.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Zhluboka se nadechněte... jdeme na to. Zřejmě nejočekávanější ukázka sezóny dorazila v plné polní a můžeme si jí teď vychutnat. Hned v úvodu proříznou ticho Palpatinova slova o tom, že některé stránky Síly nemůže Jedi nikdy poznat a Anakina hned zajímá, jak by to ošéfoval, aby se naučil víc než ti zabednění členové Koncilu, který ho stále nehodlá uznat za mistra Jediho. Palpatine přesně ví, jak rýpnout do svého budoucího žáka a Jediové odhalí nebezpečný vliv až příliš pozdě. Kdo by to do onoho stárnoucího senátora řekl, když se Palpatine vrhne už jako Darth Sidious do souboje se čtveřicí Jediů (vedenou Mace Windu), spadne vám čelist, ať už si o Star Wars kolotoči myslíte cokoliv. Podobných "wow" okamžiků má ale Lucas v zásobě hned několik. Zlověstný generál Grievous se sice jen mihne, ale v druhé půlce traileru budete doslova ubiti záběry z velkolepých bitev a narůstající depresí. Každý Jedi je nyní nepřítelem Republiky. A Anakin to rád pro Sidiouse zařídí, jen co si vyříká pár věcí s Obi-Wanem (Ewan McGregor vypadá v tomhle díle možná až příliš klaďácky). Vzpomínáte si na Jacka Lloyda z Epizody I? Takový milý klučina. Až uvidíte Haydena Christensena v kápi, kterak jde v čele armády stormtrooperů, zapomenete na přeslazenost prvních dvou Epizod a začnete zase doufat, že Lucasem cloumá genialita. Co jiného nám taky zbývá. Tohle bude buď Top nebo Flop, zlatá střední cesta stravitelného průměru se v tomhle případě netoleruje. ;) Provázej nás Síla, bratři, až na to v květnu "vlítnem".

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Z teaserů jak známo ještě nikdo nikdy nic nevykoukal, mají za úkol prvoplánově ohromit a pokud možno neprozradit nic konkrétního. Epizoda III má v tomhle ohledu ztíženou pozici, protože všichni vědí, co se ve filmu stane a tak lze závěry vyvozovat z každého jednotlivého traileru. Lucas navíc věděl, že fandy tentokrát neodbude siluetou Darth Vadera jako v teaseru na Epizodu I nebo klasickým dýcháním jako u dvojky. Je na čase ukázat Mistra v celé své kráse a skutečně, většina záběrů je věnována právě Anakinovi, máme ho tu ala Darth Maula, v kápi se slušivými kontaktními čočkami, rozzuřeného k nepříčetnosti při zápase s Obi-Wanem a nakonec tak, jak ho všichni známe z doby před sedmadvaceti lety. Na původní trilogii si mimochodem vzpomenete i v dalších záběrech, protože Lucas v teaseru rekapituluje veškeré dění, provedou nás úvodem ukázky slova i záběry Aleca Guinesse (Ewan McGregor se mu sestřihem v Epizodě III už podobá celkem dost). A pak jsou tu ještě tradiční Leiiny culíky, kterými se v jedné scéně honosí Amidala. Alespoň je vidět, co po ní dcera podědila.
Z akce toho v teaseru příliš neuvidíte, Lucas hraje spíš na city a pohrává si s atmosférou všemi prostředky, které má k dispozici. Na fandovských stránkách budou jistě ukázku rozebírat v nechutně dlouhých článcích, takže přenechme spekulace jim. Budou na to mít dlouhých šest měsíců a do té doby se jistě objeví řada dalších upoutávek. Ta první však vůbec není k zahození.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace