Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Spy Kids 4D: Stroj času | Spy Kids 4: All the Time in the World | 2011
csfd  imdb
US premiéra: 19.08.2011
CZ premiéra: 03.11.2011
režie: Robert Rodriguez
hrají: Jessica Alba, Antonio Banderas, Joel McHale, Danny Trejo, Jeremy Piven

Spy Kids 4D: Stroj času: Recenze


ikona
duro
Špiónští smradi tentokrát opravdu smrdí... 

Doufali jsme, že už toho zůstaneme ušetřeni. Trojka nesla optimistický titul Game Over, uzavírala trilogii, všichni ji nenáviděli a Alexa Vega a Daryl Sabara už v ní byli na prahu toho, co ještě spadá do kategorie „kids“. Vymalováno, konec, stačilo, sbohem. Jenomže to stálo 38 milionů a vydělalo bezmála 200. To Robertu Rodriguezovi, svépomocnému mariachimu z Troublemaker Studios, stačilo k tomu, aby namísto dlouho slibovaného Sin City 2 natočil další film, u kterého budou ratolesti blahem kakat do plenek.

Stačí přece nahradit ústřední duo jinou vřeštící dvojicí a jede se dál. Vega a Sabara si střihnou vedlejší role a pro kontinuitu se na jeden a půl sekundy objeví Danny Trejo. Navíc Rodriguez poslední dobou trpí potřebou obsazovat Jessicu Albu. Ta nahradila Carlu Gugino v maminkovské roli, zatímco namísto taťky Banderase je tady (totálně nevyužitý, nebo záměrně lhostejný) Joel McHale ze seriálu Community. Nechybí honičky, různá udělátka a zvířecí pomocník, tentokrát robotický pes. Zápletka? Původní titul All the Time in the World mluví za vše. Ano, ďábelský padouch krade čas. Nikdo neví, jak to přesně funguje, stejně tak nedává smysl lotrův motiv, ale co na tom. Hlavně že zápletka s časem umožní Rodriguezovi přetvořit zlodušské sídlo na obrovské hodiny. Všude se točí kolečka a švihají laserové ručičky a hrdinové můžou dlouhé minuty blbnout před zeleným plátnem a nepřirozeně se uhýbat digitální animaci. Ve 3D. Žůžo.

Zní to příšerně a pokud náhodou tuhle sérii apriori nesnášíte, kinu se vyhněte obloukem přes Székesfehérvár. Vy ostatní, co na film zajdete třeba kvůli svému potomstvu, nebo máte prostě vysokou odolnost vůči Rodriguezově „infantilní tvůrčí linii“ a chcete na vlastní kůži zjistit, jestli jsou to opravdu taková muka, jak se proslýchá... pro vás mám možná překvapující zprávu: Ne, není to až taková hrůza.

Vlastně to má několik světlých momentů. Jessica Alba polovinu filmu pobíhá v těsné černé kůži a vypadá fakt dobře, Katku Beckinsaleovou si dává ke svačině. Děcka zdaleka nejsou tak otravná, jak by jeden čekal. Některé scény (zejména úvodní honička) jsou nařachané nápady a dávají vzpomenout na hravou jedničku. No a především je tu ten pes. Má hlas Rickyho Gervaise a... JE to Ricky Gervais. Celou dobu dává k dobru suché britské hlášky („Rubbish!“) a přestože si v dětském filmu nemůže dovolit vtipy o Bohu rozdávajícím AIDS černouškům v Africe, pořád je to docela sranda. Během výrazně horší druhé poloviny, která místy připomíná pestrobarevný 3D humus z trojky, budete netrpělivě vyhlížet každou scénu s hafanem. Hlavně když ho přepnou do bojového módu.


Přehrajte si trailer
Samozřejmě, některé z výše uvedených skutečností vám zruinuje český dabing. Psa jednoznačně, a podle očitých svědků jsou i děti v dabingu nesnesitelné. Když už se tedy chcete filmem týrat, nejlepší bude počkat si na DVD či blu-ray a zvolit původní znění. Navíc se tím vyhnete čtvrtému, tedy pachovému rozměru, který lze nazvat jen nevydařeným experimentem. Nebo spíš exkrementem, protože ve filmu se často prdí, zvrací a Jessica v boji používá „plenkovou bombu“, což v praxi znamená, že jednomu z protivníků pleskne na nos plenku s „čokoládovou polevou“.

Ale namítat u dětské komedie něco proti dětinskému humoru je jako vyčítat Expendables, že v nich vybuchují hlavy. Ano, existují vkusnější akční filmy, ale to nám zábavu z tryskajících tělesných tekutin nezkazí. Já bych ji nebral ani harantům. Ve skutečnosti je neškodná.

Verdikt

avatar4/10

duro

Stoprocentně infantilní a místy nechutný (pokud s pokakanými plenkami nepřicházíte do styku každodenně), ale ne-až-tak-nesnesitelný „reboot“ série o špiónech juniorech zachraňujících svět před srandovními padouchy. Je to místy hravé a zábavné a neodehrává se to kompletně v hnusné 3D animaci, takže je to malinko lepší než trojka. Pokud ale Rodriguez dostane nápad natočit pětku, bude lepší jej okamžitě utratit.


Podobné filmy

 • 7/10

  Spy Kids: Špioni v akci

 • 5/10

  Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

 • 2/10

  Spy Kids 3-D: Game Over


Hodnocení čtenářů

 • avatar4/10

  kyller

 • avatar3/10

  pirate

 • avatar5/10

  Spiker

 • avatar2/10

  LiLLZe

 • avatar2/10

  slord

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace