Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Splice | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 04.06.2010
CZ premiéra: nestanovena
režie: Vincenzo Natali
hrají: Adrien Brody, Sarah Polley, Amanda Brugel, Delphine Chanéac, Abigail Chu

Splice: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Tady se někdo hodně snaží ukázat, že Splice nebude pouze chytrý horor (doufejme), ale že se u něj nebudou nudit ani diváci, kteří před příběhem preferují nějaký ten sliz a mrtvoly. Mezinárodní upoutávka je totiž mnohem akčnější, ráznější a pro spoustu lidí pravděpodobně i zábavnější. Mnohem rychleji se stříhá, hudba je hororovější a hybrid člověka, klokana, koně a dalších potvor – Dren – se nám předvede v úplně novém světle. Zatímco tvůrci v předchozích upoutávkách záměrně mlžili a tvářili se možná až příliš sofistikovaně, tentokrát to vzali za ten druhý konec. Máme tu lidi zasviněné hnědou břečkou, mutanta, který si hraje s vědci na schovávanou v lese a i příslib nějaké té nepěkné smrti většiny vedlejších postav. Mezinárodní trailer sice Splice tak trochu tlačí do béčkových vod, ale rozhodně se nedá říct, že by to bylo špatně. Režisér Natali už dříve dokázal, že zvládá psychologii i nějaké to samoúčelné násilí, takže není důvod nevěřit, že mu to tentokrát vyjde.

Splice: Trailer

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Poslední dva trailery nedělají bílým plášťům příliš dobrou reklamu. Doktor Blažej musí být vyděšen, kam směřuje vývoj, zvrhlejší část hororářské cílovky se naopak smí tetelit blahem, že se ve velkém uspokojují potřeby, o kterých se ve slušné společnosti obvykle nemluví. Klonování lidí je jako etický problém už dávno víceméně vyřešeno, svěřenci producenta Guillerma Del Tora se do něj ale pokouší zanést červíčka pochybností. Kdo ví, na čem vědci makají, že… Přesah do roviny filozoficko-paranoidní v traileru tak úplně nefunguje, mnohem víc však trailer brzdí jednak enormní dávka stmívaček, a pak rozpačité zjištění, že jsme dobré dvě minuty z upoutávky viděli už v teaseru. Teď se materiál pouze natahuje a častěji bliká, přičemž k širšímu záběru se odváží až na samotném konci, kdy se přizná, že se v komorních podmínkách bude bojovat o osud celého lidstva. Potvůrka s lidskou DNA se totiž má čile k světu a ráda by i ven z laboratoře. Myslím, že u toho bude asistovat docela početná skupina žánru-nakloněných diváků.

Splice: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Guillermo del Toro měl vždycky rád roztodivné potvůrky z jiného světa, jakožto i jejich interakci se zástupci rodu Homo sapiens sapiens. Vzpomínáte, jak se malinkatý Hellboy schovával v koutě a ven ho zlákala až sušenka? Podobně se kdesi vzadu v laboratoři krčí malý výplod genetických experimentů v del Torově novém producentském počinu Splice. Postavy s vizáží Adriena Brodyho a Sarah Polley si klasicky hrály na bohy. A malinko se jim to vymklo z kontroly, což nám spíš než teaser prozradí samotné zaškatulkování filmu režiséra Vincenza Nataliho do žánru hororový thriller. Z mixu člověčí a zvířecí DNA vznikla podivná kreatura s očima většíma, než má Amanda Seyfried. Stačí ale abyste si ukázku stopli těsně před koncem a zjistíte, že tím podobnost nekončí – ze slizkého zvířecího uzlíčku se totiž vyklube něco, co připomíná ženu a snad by to i mohlo používat hormonální zbraně. Kdo ví? O inklinaci k Mutantovi, Frankensteinovi nebo právě Hellboyovi můžeme zatím jen spekulovat, teaser nás k tomu každopádně vybízí velmi přesvědčivým způsobem, ve kterém je spousta atmosféry a hmatatelné autorské jistoty. Fajné lákadlo, která fandy žánru bez problémů nabudí.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace