Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Špína | Dirty | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.02.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Chris Fisher
hrají: Cuba Gooding Jr., Clifton Collins Jr., Keith David, Cole Hauser, Wyclef John

Špína: DVD


ikona
k0C0UR
 

„S mocí přišla zodpovědnost. Se zodpovědností přišla příležitost. S příležitostí přišla korupce.“ Takhle vesele se s divákem vítá zkorumpovaný polda Armando Sancho. Stojí do půl těla před zrcadlem, stříká si vodu do obličeje a přemítá, že do nebe už se asi nedostane. Přitom stačilo tak málo – včas naprášit parťáka Salima (Cuba Goolding Jr.), který ho na tuhle cestu svedl. Teď už je ale zatraceně pozdě naříkat. Dotáhli to daleko a čeká je poslední fuška, v níž jsou zapleteny snad všechny gangy z okolí a jestli se něco ošklivě nezvrtne, ještě si před tím výletem k branám pekelným pořádně vyhodí z kopyt. Ale my, bystří diváci moc dobře víme, že poslední job ve filmech nikdy neprobíhá tak hladce, jak se obvykle chce… Špína je skvěle napsané a poctivě odkroucené nízkorozpočotvé akční béčko, které v mnoha ohledech připomíná tematicky spřízněná Narkotika. Chytře provázaný scénář zavádí naše hrdiny do řádně protřepaného koktejlu mexikánských motherfuc*erů, zbraní, drog, řízných přestřelek a nevzhledné lidské špíny. Není to hezký film, o to víc o něm stojí za to přemýšlet. Melancholické hudby, západů slunce na pobřeží a zdrchaných pohledů až na kost prohnilých hrdinů je tu k tomu účelu spousta. (8/10)

Průměrně našlápnutý disk a žádná česká podpora. To je smutné resumé, ze kterého Špína nevychází lichotivě, ač jde o titul, který by si to zasloužil. Řekněme však, že jazykovou bariéru překousnete a pojďme se podívat, co vás tedy čeká. Jako první na vás v menu Special Features vybafne možnost pustit si film s volitelným komentářem režiséra a hlavního kameramana, přičemž ani jednomu není pořádně rozumět ;). Následují o mnoho atraktivnější vystřižené scény, čítající celkem sedm položek a příjemně dokreslující už tak těžce depresivní vyznění snímku. Přesouváme se dál k featurettě natočené na premiérovém večeru, kdy byla Špína prvně uvedena v amerických kinech. Herci postupně chodí před kameru a zpovídají se ze svých pocitů, občas prohodí nějaký ten vtípek (Aimee Garcia boduje s plivnutím do tváře Cuby Goodinga) a celá desetiminutovka je uzavřena střihy na premiérový večírek, kde se mihne mj. i Wyclef Jean. Poslední bonusovou položkou budiž řádně nas*aný hip-hopový klip sloužící k propagaci filmu na MTV v podání Oh No. Oh yeah ;).
Připočteme-li parádně syrový obraz jako vystřižený z kukuřičného pole (pro nechápavé – je tam hodně patrné hrubé zrno ;), solidní originální stopu i dabing… kdo ví, možná vás tahle nezávislá produkce nakonec zláká. Tedy pokud bude cena disku alespoň trochu příznivá.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české, anglické...
Cena: 0,-
K mání od: 10. 5. 2006

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace