Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Souboj pohlaví | Battle of the Sexes | 2017
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.09.2017
CZ premiéra: 05.04.2018
režie: Jonathan Dayton, Valerie Faris
hrají: Emma Stone, Steve Carrel, Elisabeth Shue, Alan Cumming, Sarah Silverman

Souboj pohlaví: Recenze


ikona
KarelR
emma stonesouboj pohlavisteve carell
Emma Stone a Steve Carell si se Soubojem pohlaví došli pro nominace na Zlaté glóby. Znamená to, že byste jejich tenisový duel měli vidět? 

Jonathan Dayton a Valerie Faris natočili Malou Miss Sunshine a Ruby Sparks, takže rozhodně vědí, jak má vypadat zábavný i dojemný nezávislák s myšlenkou. Není proto divu, že se zrovna oni pustili do Souboje pohlaví, jenž se točí kolem slavného tenisového zápasu z roku 1973.

Bývalý tenisový šampión Bobby Riggs tehdy dotáhl na kurt šampiónku Billie Jean King, aby jednou pro vždy dokázal, že jsou muži automaticky lepší než ženy. Jak ale správně tušíte, jeho plán nevyšel na sto procent, a navíc se kolem zápasu zvedla vlna kontroverze, díky níž se brzy hrálo o roli žen v celé společnosti.

Ano, ta poslední věta je krapet přehnaná - pořád tu mluvíme jen o tenise. Souboj pohlaví se vás ale snaží přesvědčit o tom, že měl duel Bobbyho a Billie Jean zásadní dopad, který si prostě zaslouží celovečerní zpracování. Upřímně - rok 1973 si moc živě nepamatuju, takže to nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Ze samotného filmu jsem ale nijak osudový pocit neměl, protože je ve všech směrech jenom ok.

Scénář, režie, herecké výkony, dobové zasazení... všechnu tu prostě křičí nezávislácký standard, jenž poslušně vypráví 45 let starou historku o nezvladatelném, ale vcelku zábavném egoistovi, a mladé dívce, která se rve hlavně sama se sebou. Chápu, podobně jako u Akt Pentagon tu jde o dobové téma, které je dnes (skoro) stejně relevantní jako kdysi. V době sester Williamsových a Ester Ledecké ale nikdo nepochybuje o tom, že umí ženy zatraceně dobře sportovat, takže se celá pointa trochu míjí účinkem.


Přehrajte si trailer
Souboj pohlaví se mohl "spasit" nezapomenutelnými postavami, brilantním humorem nebo obrovskou náloží emocí. Nic takového tu ale nenajdete, protože Steve Carell a Emma Stone odvádějí jen svůj vysoký standard, a se týče Daytona a Faris, ti jedou trochu na neutrál a spoléhají na (trochu pochybnou) nosnost samotného příběhu.

Ve výsledku tak dostanete onen klasický indie průměr, který nenadchne, neurazí, a za pár týdnů budete marně vzpomínat, co všechno se v něm vlastně dělo. Na jednu stranu je dobře, že se tahle látka dostala do kin, a že se z ní nevyklubala pitomá feministická fraška. Na druhou stranu se ale prostě nejedná o nic, co byste nutně potřebovali vidět, což je u tak dobře obsazeného filmu vcelku škoda.

Verdikt

avatar6/10

KarelR

Steve Carell chce hrát tenis s Emmou Stone, aby jednou pro vždy dokázal, že jsou muži "víc než ženy". Že tušíte průměrnou dramedii s dobrými herci a trochu zastaralým poselstvím? V tom případě jste Souboj pohlaví odhadli zcela správně. A jelikož nic víc nedostanete, klidně se kinu můžete vyhnout.


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Slide

 • avatar6/10

  PraSiteL

 • avatar7/10

  Ragnarok

 • avatar6/10

  Nexus6

 • avatar6/10

  hroubek

 • avatar6/10

  krumlajs

 • avatar7/10

  Spiker

 • avatar7/10

  Perun

 • avatar6/10

  Maverick

 • avatar6/10

  Atchyroz

 • avatar7/10

  Livia

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace