Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Smrtonosná past | Die Hard | 1988
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: John McTiernan
hrají: Bruce Willis, Alan Rickman, Bonnie Bedelia

Smrtonosná past: V.I.M.


ikona
k0C0UR
bruce willisdie hardjohn mctiernansmrtonosná past
Bruce Willis v ikonickém filmu končících osmdesátek a v roli, která ze seriálového hláškaře udělala hollywoodskou legendu... 

V dobách, kdy akčnímu žánru vládla zbožňovaná ikona jménem Arnold Schwarzenegger (zrovna dokosila největší vesmírné macho alias Predátora ;), zjevil se na opačném konci hrdinského spektra sympaticky civilní John McClane a na popud svého přežití rozhodl se vystřílet stopatrový věžák plný teroristů, osvobodit rukojmí a ve finále si to na férovku rozdat s Alanem Rickmanem. Přišlo to jako blesk z čistého nebe – Willis do té doby jen přihrával v seriálu Měsíční svit a teď si to tu najednou štádloval skrze větrací šachty, vyráběl vydatné sendviče ze židle, monitoru a středně velké cihly C4 a vůbec se všemožně vymykal své předchozí škatulce, aby se velmi plynule přelil do nové. 

McTiernan dobře věděl, za jaký konec to má chytit: Naservíroval špinavou show plnou krve a nekompromisních teroristů, do ní zasadil relativně normálního člověka a nechal ho zachraňovat manželku za vzdálené pomoci černošského policisty, neskonale zbožňujícího muffiny. Na Vánoce. Jak symbolické a roztomile klišovité. Smrtonosná past je film, který udělal Bruce Willise. Takhle vznik akčního symbolu častuje redakční kolega Cival a mně nezbývá než se pod jeho výstižná slova podepsat. Kromě zmiňovaných fláků mistra Arnolda a policejní dvojky Murtaugh-Riggs neexistuje větší esence osmdesátých let s tak divácky přístupným hrdinou, kterému lze fandit až do posledního dechu. Imf vám kdesi u počátku zrodu VIM rubriky vypíchl dvojku, moje akční libido však hovoří jasně – jednička rulez o chlup víc ;)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace